Pages

6 Şubat 2009 Cuma

Bursaspor Fenerbahçe Maç Özeti


Dakika 5
Fenerbahçe maçın başında ilk tehlikeli atağını gerçekleştirdi. Sağ kanattan hareketlenen Gökhan Gönül, topu ön direğe doğru ortaladı. Ancak pozisyonu iyi izleyen Ömer Erdoğan, Güiza'dan önce davranıp topu kornere gönderdi.

Dakika 18
Serbest atışı kullanan Selçuk, topu ceza alanı içine doğru ortaladı. İbrahim Öztürk'ün araya girmeye çalıştığı topu kapan Gökhan Gönül, Bursa kalecisi İvankov ile karşı karşıya kaldığı anda kötü vurunca pozisyon autla sonuçlandı.

Dakika 23
Fenerbahçe, aradığı ilk golü buldu. Orta sahanın sağından Deivid'in savunmanın arkasına attığı pası alan Alex, sol kanattan ceza alanına girdi. Brezilyalı futbolcu, aşırtma bir vuruşla Bursaspor'a golünü attı ve takımını 1-0 öne geçirdi.

Dakika 25
Sağ kanattan hareketlenen Güiza, topu ceza alanı içine doğru ortaladı. Bursasporlu Ali Tandoğan'ın göğsünden seken topu Alex önüne aldı ve yine aşırtma bir vuruşla kaleci İvankov'un üzerinden ağlara göndererek skoru 2-0 yaptı.

Dakika 40
Bursa savunmanın uzaklaştırdığı top Fenerbahçe'de kaldı. Sol kanattan hareketlenen Selçuk, ön direğe doğru ortaladı. Önder'in kafayla indirdiği topu Güiza önünde buldu ve düzgün bir vuruşla Bursaspor'u avlayan isim oldu: 3-0.

Dakika 52
Fenerbahçe savunmasının hatası pahalıya mal oluyordu. Deniz'in geri pasında Lugano pozisyonu kaybedince topu alan Bursalı Sercan oldu. Kaleci Volkan ile karşı karşıya kalan Sercan vuruşunu yaptı. Ancak Volkan topu kurtardı.

Dakika 73
Güzia, topu aldı ve Alex'e gönderdi. Alex de Bursaspor kalesini tam karşıdan gören bir noktada, sol ayağı ile muhteşem bir vuruş yaptı. Ancak köşe dibinden çok başarılı bir kurtarış gerçekleştiren kaleci İvankov gole izin vermedi.

Dakika 84
Sol kanattan Volkan korneri kullandı. Penaltı noktası üzerinde oluşan bir karambolün ardından son dokunuşu İbrahim yaptı. İbrahim'in vuruşuyla meşin yuvarlak Fenerbahçe ağlarıyla buluştu. Bu golle Bursaspor skoru 3-1 yaptı.

Dakika 88
Sol çarprazda topla buluşan Ali Tandoğan, pasını çıkardı. Topu önünde bulan Volkan ceza alanı çarprazında şutunu attı. Savunmadan dönen topu bu kez Shing aldı ve ağlara gönderdi. Ama Bursa'nın golü ofsayt gerekçesiyle sayılmadı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü