Pages

31 Mart 2009 Salı

Sandıktan Lucescu çıktı


Futbolumuzun iki dev kulübü adeta "başarının garantisi" olarak gördükleri tecrübeli teknik adamı kapmak için yarışa girdi. Ayrıca Lazio ile Atletico Madrid de Lucescu ile ilgileniyor. Bu savaşı kimin kazanacağı merakla beklenirken, F.Bahçe şimdilik bir adım önde görünüyor

Türk futbolunun iki dev kulübü F.Bahçe ile G.Saray arasında hemen her alanda yaşanan rekabete bir yenisi daha eklendi. Sezon sonunda teknik adam değişikliğine gitmeyi planlayan F.Bahçe ve G.Saray aynı ismin peşine düştü: Mircea Lucescu. Shakhtar Donetsk ile sözleşmesi bu yılın haziran ayında bitecek olan Lucescu'yu kapmak için müthiş bir yarışa giren G.Saray ve F.Bahçe yönetimleri, Rumen hocayı adeta "başarının garantisi" gibi görüyor. F.Bahçe, Aragones'in, G.Saray da Bülent Korkmaz'ın yerine getirmeyi planladığı Lucescu için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır. F.Bahçe'nin hoca adayları arasında Lucescu'nun yanı sıra Köln'ü çalıştıran Daum ve ünlü İtalyan teknik direktör Roberto Mancini de yer alıyor.

Ancak Daum Köln bırakmak istemezken, Mancini'nin de çok istekli görünmemesi ibrenin Lucescu'ya dönmesine neden oldu. G.Saray'da ise iki sezon önce Stuttgart'ı şampiyon yapan Armin Veh ile Hagi de listede bulunuyor. Ancak Veh Türk futboluna yabancı olduğu, Hagi de daha önce G.Saray'da başarıya ulaşamadığı için yönetimin ilk tercihi Lucescu oldu. G.Saray ile F.Bahçe arasındaki "Lucescu savaşı"nı kimin kazanacağı merakla beklenirken, sarı-lacivertli ekibin şimdilik bir adım önde olduğu belirtiliyor. 64 yaşındaki Lucescu ile İspanya'dan Atletico Madrid ve İtalya'dan Lazio da ilgileniyor. Fakat tecrübeli hocanın bu kulüplerin listesinde alt sıralarda olması, onun Türkiye'ye gelme olasılığını iyice güçlendiriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü