Pages

1 Haziran 2009 Pazartesi

Daum Fenerde


Fenerbahçe'yi üst üste iki kez şampiyon yaparak tarihe geçen tecrübeli teknik adam, yönetici Ali Yıldırım'a "Geliyorum" dedi.


Uzun süredir teknik direktör arayan ve Scolari, Rijkaard, Daum'la temaslarda bulunan Fenerbahçe, son kararını eski hocasından yana verdi. Luis Aragones'le yolları ayıracak olan sarı-lacivertli yönetimde, "Türk futbolunu bilen, Fenerbahçe'yi tanıyan bir teknik direktör getirmeliyiz" görüşü ağır basınca ibre tamamen Christoph Daum'a döndü. Edinilen bilgiye
göre, Daum'la görüşen yönetici ise Ali Yıldırım oldu. Yıldırım, geçen hafta Almanya'da görüştüğü tecrübeli hocaya "Başkanımız 'üç yıl üst üste şampiyon olacağız' diye taraftara söz verdi. Bu nedenle çok kaliteli bir kadro kuracağız. Seni takımın başında görmek istiyoruz" dedi.

Daum, Ali Yıldırım'ın transfer bütçesi ve yapılacak yeni hamlelerle ilgili sözlerini dinledikten sonra ikna olurken "Köln'le 1 yıl daha sözleşmem var, ayrılırsam tazminat ödemek zorundayım" cevabını verdi. Bunun üzerine Yıldırım, "Önemli değil, tazminat işini hallederiz. F.Bahçe olarak Köln kulübüyle iyi ilişkilerimiz var" dedi ve taraflar el sıkıştı. F.Bahçe'nin Daum ile en az 3 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtildi. Yönetim, Köln'le de anlaştıktan sonra Daum'u kamuoyuna açıklayacak. Daum, 2003-2006 yılları arasında 3 sezon çalıştırdığı F.Bahçe'yi 30 yıl aradan sonra ilk defa üst üste iki kez şampiyon yaparak tarihe geçmişti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü