Pages

2 Temmuz 2009 Perşembe

Fenere Beton Gibi Stoper


İngiltere'nin The Evening Chronicle gazetesi, sert futbolu nedeniyle "Beton" diye adlandırılan 23 yaşındaki stoperin İstanbul'un yolunu tutacağını yazdı.

Transferde ince eleyip sık dokuyan ve gündeminde birçok isim bulunan F.Bahçe, Newcastle United'lı Steven Taylor'ın da peşine düştü. İngiltere'nin The Evening Chronicle gazetesinde yer alan habere göre, küme düşen Newcastle'ın başarılı isimlerinden Taylor bir alt ligde oynamak istemediği için takımdan ayrılacağını açıkladı. 23 yaşında, 1.88 boyundaki
Taylor'ın en ciddi talibi ise F.Bahçe oldu. Haberde Taylor'ın, UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edeceği için F.Bahçe'ye sıcak baktığı vurgulandı.

Steven Taylor, takımı küme düşmesine rağmen son dönemde İngiliz futbolunun yetiştirdiği en başarılı stoperlerden biri olarak gösteriliyor. Newcastle taraftarlarının, sağlam yapısı ve tatlı-sert futbolu nedeniyle 'beton' diye de adlandırdığı Taylor, kısa süre öncesine kadar "Yeni Terry" olarak anılıyordu. Chelsea'li Terry'ye benzetilmekten büyük gurur duyduğunu söyleyen Taylor, "Kendime onu örnek alıyorum. Fakat Terry'den daha iyi olmaya da kararlıyım" demişti. Taylor'ın Newcastle ile 2011'e kadar sözleşmesi bulunuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol