Pages

25 Eylül 2009 Cuma

Bomba Takas


Türk futbolunun iki büyük kulübü Fenerbahçe ile Trabzonspor geniş yankı uyandıracak bir takasa hazırlanıyor. Bu büyük harekatı başlatan taraf ise Trabzonspor oldu. Başkan Sadri Şener, geçen hafta Kulüpler Birliği toplantısında bir araya geldiği Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a "Senden bir isteğim var Aziz başkan. Uğur Boral'ı bize ver. Sol kanatta
iyi bir oyuncuya ihtiyacımız var. Sen onay verirsen, oturur bonservisini konuşuruz; üç aşağı beş yukarı anlaşırız. Eğer satmak istemezsen kiralama formülü üzerinde de düşünebiliriz" dedi.

Edinilen bilgiye göre, Aziz Yıldırım bu teklif üzerine "Transfer işlerinde her şey olabilir, fakat benim de bir isteğim olacak. Tamam, ben sana Uğur'u veririm ama sen de bana Yattara'yı ver. Böylece hiç para konuşmaya gerek kalmaz. İki taraf da memnun olur" karşılığını verdi. Ancak Yıldırım ile Sadri Şener arasındaki bu konuşma, diğer başkanların yanlarına gelmesiyle yarıda kesildi. Öte yandan teknik direktör Christoph Daum'un forma vermediği ve bu sezon sadece 8 dakika oynattığı Uğur Boral'ın Trabzonspor'a sıcak baktığı belirtiliyor.

Yattara her an vatandaş olabilir
Yattara, Türk vatandaşlığına başvuruda bulunmasına rağmen dosyasındaki basit bir belgenin eksikliği nedeniyle henüz sonuç alamadı. Vatandaşlığa geçme koşullarına sahip olan bu belgeyi getirirse yasal süreç hızlanacak ve yıldız futbolcu vatandaş olacak. Yattara'nın ileride yerli statüsünde oynayabilecek olması F.Bahçe'ye cazip geliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü