Pages

10 Kasım 2009 Salı

Tuncay'dan İmdat Çağrısı


Stoke City'de 81'de oyuna girip 87'de kenara alınınca sinirden ağlayıp, kapıları tekmeleyen Tuncay, 'Babam gibi' dediği Yıldırım'a seslendi: Tek isteğim var; Fenerbahçe'ye dönmek

Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en önemli yıldızlar arasında yer alan Tuncay Şanlı, İngiltere'de yaşadığı dramatik olay sonrası, F.Bahçe'ye 'imdat çağrısı'
yaptı. Tuncay'ın, F.Bahçe'ye "kesin dönüş" kararı almasına neden olan şok edici olay önceki gün yaşandı. Golcü futbolcu, Stoke City'nin Hull City ile yaptığı maçın 81'inci dakikasında oyuna girdi. Ancak Stoke City'li Faye kırmızı kart görünce teknik direktör Pulis, 87'de Tuncay'ı kenara alıp bir defans oyuncusunu sahaya sürdü. Neye uğradığını şaşıran Tuncay'ı takım arkadaşları ve taraftarlar teselli etmeye çalışırken başarılı futbolcu soluğu soyunma odasında aldı. Sinirden ağlayıp kapıları tekmeleyen Tuncay o gece sabaha kadar uyuyamadı.

Dün sabah ise kararını verdi ve telefona sarılarak F.Bahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman'ı aradı. Yıldız futbolcu, "Aykut abi, bu şekilde oyundan alınmak onuruma dokundu. Adam benimle oyuncak gibi oynadı. Bu çirkin davranışları hak edecek hiçbir şey yapmadım. Artık İngiltere defterini kapatmak ve F.Bahçe'ye dönmek istiyorum. Tek isteğim bu. Para hiç önemli değil. Babam gibi gördüğüm Aziz başkan beni istiyorsa hemen gelirim" dedi. Kocaman ise "Sana kapımız daima açık. Sakın moralini bozma. Biraz bekle. Güzel şeyler olacak" karşılığını verdi. Bu gelişme sonrası şimdi tüm gözler Yıldırım'a çevrildi. Yıldırım'ın bu transfere onay vereceği ve milli oyuncunun devre arasında F.Bahçe forması giyeceği belirtiliyor.

Tony Pulis: Tuncay'a hesap verecek değilim
Stoke City'nin teknik patronu Tony Pulis, İngiltere'de büyük yankı uyandıran Tuncay olayıyla ilgili olarak dün şunları söyledi: "Yine olsa yine yapardım. 10 kişi kalmıştık ve mecburduk. Ayrıca bu kararın nedenini Tuncay'a açıklama zorunluluğum da yok. Hesap verecek değilim."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü