Pages

21 Ocak 2009 Çarşamba

Büyük Rekabet 100 YaşındaGalatasaray ile Fenerbahçe arasındaki ezeli rekabet 17 Ocak Cumartesi günü 100. yıldönümünü kutlayacak.

1905 yılında kurulan Galatasaray Kulübü ile 1907 yılında kurulan Fenerbahçe Kulübü, futbol branşında ilk kez, bundan tam 100 yıl önce, 17 Ocak 1909 tarihinde karşı karşıya geldi.

Şimdiki Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın bulunduğu ve 'Papazın Çayırı' olarak adlandırılan yerde yapılan ezeli rekabet tarihindeki ilk maçı Galatasaray 2-0 kazandı.

-REKABETTE FENERBAHÇE ÖNDE-

100 yıla ulaşan ezeli rekabette, galibiyetlerde ve gol sayısında Fenerbahçe'nin üstünlüğü göze çarpıyor.

Fenerbahçe ile Galatasaray futbol takımları, şimdiye dek resmi ve özel toplam 361 kez karşı karşıya geldi.

Sarı-lacivertliler, geride kalan maçlardan 136'sını kazanırken, sarı-kırmızılı ekip bu süre içinde 116 kez galip geldi. Ezeli rakipler 109 maçta ise eşitliği bozamadı.

''Sarı Kanaryalar''ın attığı toplam 507 gole, ''Cim Bom'' 462 golle karşılık verdi.

Bir Bomba Daha


Fenerbahçe Chelsea’nin Fransız sol kanat oyuncusunun transferi için düğmeye basdı. İngiltere’ye heyet yollamaya hazırlanıyor.

Morientes'den Valencia'ya Rest


Fenerbahçe'den aldığı cazip teklifi kabul eden ancak Valencia'nın bonservis bedeli olarak 4 milyon euro'da diretmesi üzerine bizzat devreye giren Morientes, kulübüne rest çekti. İspanyol futbolcu, Valencia yönetimine "Benim için burada
bir gelecek yok. Bu yüzden Fenerbahçe'nin teklifine sıcak bakıyorum. Ancak Fenerbahçe benim için istediğiniz bonservis bedelini fazla buluyor. Bonservis konusunda bana bir jest yapmanızı istiyorum" dedi.

Asr-ı Fener Basına Tanıtıldı


Kıscası:
“Asr-ı Fener; Bir Efsanenin Tarihi” projesini 40 kişilik bir çalışma grubunun, devlet arşivleri, özel arşivler, müzeler, kütüphaneler ve yabancı arşivlerdeki yüzlerce süreli yayın ve kitabı inceleyerek, kulübün tarihiyle ilgili 50 bine yakın fotoğraf, tablo ve belgeye ulaşarak hazırladığını bildiren dernek başkanı Koç, Fenerbahçe`de görev yapan sporcular, idareciler ve yakınlarıyla yapılan söyleşilerinde kaynak olarak kullanıldığını kaydetti.

Alex ve R.Carlos'un imza töreni şova dönüşecek

Yeniden anlaştığımız Alex ve Roberto Carlos'un imza töreni, Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki balo salonunda gerçekleştirilecek.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü