Pages

15 Mart 2009 Pazar

Büyük Hüzün Ümit Futbolu Bırakmak Zorunda Kaldı


Kalp rahatsızlığı nedeniyle doktorların futbol oynamasını yasakladığı Köln'ün kaptanı Ümit Özat, spor kariyerine son verdiğini açıkladı
Kalp rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir sahalardan ayrı kalan Köln'ün kaptanı Ümit Özat, sporculuk yaşamını noktaladı. Doktorlar, "Normal hayatında herhangi bir sağlık problemi yaşamayacak. Ancak spor hayatına devam etmesi risk taşıyor. Bu yüzden futbol oynamasına ne yazık ki vize veremedik" açıklamasını yaptılar.

Köln'ün M'Gladbach ile oynayacağı lig maçı öncesi basına konuşan Ümit, "Ben kadere inanan birisiyim. Buraya kadarmış. Dualarını eksik etmeyen herkese teşekkür ederim" dedi. 32 yaşındaki oyuncu, Köln'ün kendisine jubile yapacağını, antrenörlük diploması alarak yardımcı hoca olarak çalışacağını söyledi.

Alex şoku


Sol arka adalesi ve sağ diz arkasında zorlanma oluşan sambacı haftaya forma giyemeyecek!..
Riske edemeyiz
Kadıköy'de Kocaeli ile berebare kalarak zirve yarışında büyük yara alan F.Bahçe'de, şimdi de Alex şoku yaşanıyor. Kocaeli karşılaşmasını güçlükle tamamlayan Brezilyalının, Bursaspor maçında forma giyemeyeceği öğrenildi. Dünkü idmana katılmayan ve MR'ı çekilen Alex'in, sol arka adalesi uyluk bölgesinde ve sağ diz arkasında zorlanma tespit edildi. Kulüp doktoru Arzuman, "Oyuncumuzu riske etmek istemiyoruz" yorumunu yaptı.
Onu istiyorum
Alex'e ilk müdahale, gece geç saatlerde Acıbadem Hastanesi'nde yapıldı. Sabah yeniden doktor kontrolünden geçen yıldız futbolcunun ağrılarının geçmediği ifade edildi. F.Bahçe'de, takımın banko ismi Alex'in sakatlığı teknik heyetin de keyfini kaçırdı. Kulüp doktorlarıyla görüşen İspanyol teknik adamın, "Onu Bursa maçına hazır istiyorum" dediği belirtildi. Ancak doktorların, Brezilyalı için Aragones'e olumsuz rapor verdiği öğrenildi.

Şöyle kenara gelin bakayım


Kocaeli beraberliği Aragones'i de çok kızdırdı. Dünkü idman öncesi futbolcularına yönelik bir konuşma yaparak, "Şampiyonluk böyle gelmez" mesajı veren İspanyol hoca, daha sonra Uğur ve Güiza'yı kenara çekerek birer konuşma yaptı. İstikrarsız futbolu nedeniyle Uğur'u fırçalayan Dede, Güiza'ya da "Kendini çok iyi hazırlamanı istiyorum. Bursa'da sana çok ihtiyacım olacak" dedi. Aragones, Lugano ve Deniz ile de bir süre görüştü.

Yakıştı mı hiç!


"Bir şey söyleyip çıkacağım" diyen Koç, futbolculara sitem etti: "Her şey düzelmişken yaptığınıza bakın. Size hiç yakışmadı!.."
Kocaelispor önünde kaybedilen 2 puan başkan Aziz Yıldırım ve yöneticileri kızdırırken, en büyük tepkiyi asbaşkan Ali Koç verdi. Koç, puan kaybının verdiği üzüntüyle maçtan sonra soyunma odasına girerek futbolcularına sitem etti. "Birkaç şey söyleyip çıkacağım" diyen Koç, öfkeyle şunları söyledi: "Yönetim olarak büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Tam her şey düzeliyor derken başımıza gelene bakın. Her şeyi berbat ettik."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü