Pages

16 Mart 2009 Pazartesi

İş 2 derbiye bakar
2 derbiye bakar
"Tepedeki beş takımın kendi arasında 8 maçı var. 2 derbi kazanalım iş biter"
F.Bahçe'nin süper sağ beki Gökhan Gönül, şampiyonluk için iyimser. Kocaeli şokunu unutup gelecek maçlara bakmak gerektiğini belirten Gökhan, mevcut tablonun Fenerbahçe için çok karanlık olmadığını söyledi. Genç oyuncu, "10 maç daha var ve liderle aramızdaki puan farkı sadece 5. Şampiyon olmak hâlâ bizim elimizde" diye konuştu.

Basit bir matematik
"Üstteki 5 takımın birbiriyle yapacağı 8 maç var (Biri dün oynandı). Bu maçların her birinden çıkacak sonuç diğer 3'üne yarar. Hesap basit. Beraberlikte, diğer üç takım maçlarını alırsa 7'şer puan kazanmış olacak. Bir taraf kazanırsa, aynı mantıkla kazanç diğer 3 takım için 6 demek. İddia ediyorum; 2 derbi kazanalım şampiyonuz."

Okçu geri dönüyor

Teknik direktör Luis Aragones, sakatlığı nedeniyle oynayamayacak olan Alex'in yerine Daniel Güiza'yı hazırlıyor. Önceki gün golcü oyuncu ile yaptığı özel görüşmede, "Kendini iyi hazırla. Sana Bursa'da çok ihtiyacım olacak" mesajı veren İspanyol hocanın, bugünden itibaren taktik idmanlarda Semih ve Güiza'lı bir kurgu üzerinde çalışacağı öğrenildi. Bu defa ilk 11'de Dede'nin Semih Şentürk'ü Alex'in bölgesine yani forvetin arkasına çekeceği, Daniel Güiza'yı ise ileride tek santrfor olarak oynatacağı belirtiliyor. Güiza en son 2-0 kaybedilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi maçında ilk 11'de sahaya çıkmış, cezalı ve sakatlığı nedeniyle iki hafta kadroya girememiş, daha sonraki 3 lig karşılaşmasında sahaya sonradan sürülmüştü.

Çifte kupa alacağız


Son maçların formda ismi Deniz: 11'e girmek çok güzel ama işimiz bitmedi
Uzun süre sakattı, sonra yedek kaldı. Son maçların alkışlanan ismi oldu... Deniz Barış, "11'e girmek, övgü almak güzel ama henüz şampiyon olmadık. Sonuca ulaşamazsak iyi oynamam bir işe yaramaz" dedi. Zor günler geçirdiğini ve formayı kaptığını belirten tecrübeli oyuncu şunları söyledi: "Asla havaya girmem. Çok düş kırıklığı yaşadım. Bir daha olmasına izin vermeyeceğiz. Çifte kupayı alacağız."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü