Pages

25 Mart 2009 Çarşamba

Çok özledim


Fotomaç'a konuşan Alman teknik adam, "Türkiye benim ikinci vatanım" dedi ve ekledi: Fenerbahçe'ye asla 'hayır' diyemem
Luis Aragones'in yerine hoca arayan Fenerbahçe yönetiminin, Roberto Mancini'nin yanı sıra eski teknik direktörleri Christoph Daum'a da teklif götürdüğü yönündeki haberler, Alman basınında da geniş yer buluyor. Konuya geniş yer ayıran Kölner Express gazetesi, Daum'un F.Bahçe'nin yakın takibinde olduğunu duyurdu. Aynı gazeteye açıklama yapan Daum, teklif için ne "Hayır" ne de "Evet" derken, yorum yapmamayı tercih etti. Ateş olmayan yerden duman çıkmazdı! Fotomaç, telefon bağlantısı kurduğu Alman çalıştırıcıya işin aslını sordu.

Ümit de yardımcısı
Köln ile bir yıl daha sözleşmesi olan Daum, yaptığımız mini röportajda konu hakkında politik yanıtlar verdi: "Türkiye benim ikinci vatanım. Orada çok güzel günlerim geçti. Fenerbahçe'de üç yılda yaşadıklarım ise çok özel şeyler. Kendimi hâlâ o camianın bir parçası gibi hissediyorum. Orayı çok özlüyorum. Kim Fenerbahçe'ye hayır diyebilir ki..." Mesaj açık. Belli ki Daum, Fenerbahçe'ye gelmek için can atıyor. Daum'un gelmesi halinde, Ümit Özat'ın da yardımcısı olacağı kulislerde öne çıkan iddialardan.

Yollar her an ayrılabilir


Toplantı istendi
Fenerbahçe yönetiminin, lige verilen arayı değerlendirerek eşiyle birlikte tatil için Kapadokya'ya giden teknik direktör Luis Aragones'i acilen İstanbul'a çağırdığı öğrenildi. İspanyol hocayla yapılan telefon görüşmesinde bazı konuların açıklık kazanması gerektiğine işaret edilerek toplantı talep edildi. Aragones'in talebe ne cevap verdiği öğrenilemezken, gelmesi halinde kendisini sürprizler beklediği kesin.

Kritik günler
Yapılacak görüşmede, Aragones'e kendisiyle artık devam edilmek istenmediğinin söyleneceği, kendisine konuya yaklaşımının ne olacağının sorulucağı öğrenildi. Kulübe yakın kaynaklardan sızan haberlere göre, yönetim Aragones'ten az maliyetle kurtulursa, sezon sonu beklenmeyecek ve görevine son verilecek. Aksi halde operasyon ertelenecek. Önümüzdeki birkaç gün büyük gelişmelere gebe.

İtalyanlar da 'Mancini' dedi


.Bahçe'nin , İnter'in eski hocası Roberto Mancini ile ilgilendiğini önceki gün duyuran Fotomaç, yine fark yarattı. 'tuttomercatoweb' adlı İtalyan site, Aragones'in yerini Mancini'nin alabileceğini yazarken, "F.Bahçe, Roberto ile anlaşmanın yollarını arıyor" ifadesine yer verdi.

Derbi kurtarır


Bursaspor'a y enildikleri gece, Fenerbahçe için her şeyin bitmiş görünüyordu. Yönetim, futbolcular ve teknik kadro şampiyonluk treninin kaçtığını düşünüyordu. En soğukkanlı olması gereken kişi Luis Aragones bile maçtan sonra yaptığı açıklamada, "Bu saatten sonra şampiyonluk bizim için çok zor" mesajı vermişti. Ancak zirvedeki diğer takımların da puan kaybetmesi, yok olan umutları yeniden yeşertti. F.Bahçe, artık onca olumsuzluğa rağmen geleceğe umutla bakıyor.

'Affettireceğiz'
Fikstür, şampiyonluğa oynayan beş takımın şansının birbirine hâlâ çok yakın olduğunu gösterirken, sarı-lacivertli futbolcular "Umudumuzu yitirmedik" mesajı veriyorlar. Sarı-lacivertli takımın yıldızı Uğur Boral, kendilerini affettirmek istediklerini söyledi. Uğur, önce Eskişehir'i, ardından Sami Yen'de Galatasaray'ı devirmek istediklerini belirterek, "Eskişehir'i yeneceğimizi düşünüyorum. Sonra G.Saray maçında galip gelerek, şampiyonluk umudumuzu sürdürmek amacındayız" dedi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü