Pages

30 Mart 2009 Pazartesi

Süperman Fener'e


Fenerbahçe'de Güiza'nın yerine düşünülen golcü adayları arasına Newcastle United'lı Obafemi Martins'ten sonra, Nikola Zigiç de eklendi. Sırp futbolcuyu gündeme getiren kişi ise menajeri Milan Calasan oldu. Calasan, daha önce de Zigiç'e talip olan Fenerbahçe'nin kapısını sürpriz bir şekilde çalarak, istendiği taktirde golcü futbolcunun transferinin kolayca gerçekleşeceğini söyledi. Calasan, 2.02 boyundaki yıldız oyuncunun tam Fenerbahçe'nin aradığı isim olduğunu belirterek "Zigiç, Fenerbahçe'nin hava toplarına hakim golcü özlemine kesin olarak son verecek birkaç futbolcudan biri. Onu alırsanız pişman olmazsınız" ifadesini kullandı.

Menajer Calasan'ın, "Süperman" lakaplı Zigiç'in fiyatını da makul bir seviyeye çekebileceğini söylemesi üzerine Fenerbahçe bu futbolcuyu listeye aldı. Yöneticiler, teknik direktör belirsizliğinin sona ermesiyle birlikte yeni hocanın önüne Zigiç ismini de koyacak. Sırbistan Milli Takımı'nın da formasını giyen 29 yaşındaki Zigiç, 2007-08 sezonunda büyük umutlarla gittiği Valencia'da bekleneni veremeyince sezon başında tekrar Racing Santander'e kiralandı. Bu sezon Santander'de çok başarılı olan ve 10 maçta 8 gol atan Zigiç, daha önce yaptığı açıklamada "Valencia'ya dönmek istemiyorum çünkü orada hiç mutlu olamadım" demişti.

Hiç durmaz


Fenerbahçe deyince gözleri çakmak çakmak oluyor. Fener'in F'si geçse yüzü birden değişiyor. Bunu hemen anlayabilirsiniz"
Rahatsızlığı nedeniyle kaptanlığını yaptığı Köln'de futbolu bırakan Ümit Özat, Fenerbahçe'nin Christoph Daum'da ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Ümit, "Fenerbahçe deyince Daum'un gözü çakmak çakmak oluyor. Bunu hemen anlayabiliyorsunuz" diye konuştu. Alman hocanın Köln'de çok saygı gördüğünü belirten sarı-lacivertli eski kaptan, "Ancak Fenerbahçe'deki hava Köln'de yok. Fenerbahçe için adı yeniden geçtiğinde çok heyecanlandı. Kendisindeki değişikliği fark etmemek imkansızdı" dedi.

Büyük değişim var
Ümit Özat, açıkça ifade etmese de Daum'un Fener'e gelmesi için başkan Aziz Yıldırım'ın ağzından çıkacak bir lafın yeterli olacağını ima etti. Fenerbahçe'nin bu sezonki performansına da değinen Ümit, şu sözlere yer verdi: "Bizden sonra Fenerbahçe'de büyük değişimler yaşandı. Bu maalesef olumsuz yönde oldu. Bazı önemli oyuncuların yeri ise dolmadı, bence dolması da çok zor. Ancak Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulübüdür. Bu sene şampiyon olurlarsa da şaşmam."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü