Pages

31 Mart 2009 Salı

Sandıktan Lucescu çıktı


Futbolumuzun iki dev kulübü adeta "başarının garantisi" olarak gördükleri tecrübeli teknik adamı kapmak için yarışa girdi. Ayrıca Lazio ile Atletico Madrid de Lucescu ile ilgileniyor. Bu savaşı kimin kazanacağı merakla beklenirken, F.Bahçe şimdilik bir adım önde görünüyor

Türk futbolunun iki dev kulübü F.Bahçe ile G.Saray arasında hemen her alanda yaşanan rekabete bir yenisi daha eklendi. Sezon sonunda teknik adam değişikliğine gitmeyi planlayan F.Bahçe ve G.Saray aynı ismin peşine düştü: Mircea Lucescu. Shakhtar Donetsk ile sözleşmesi bu yılın haziran ayında bitecek olan Lucescu'yu kapmak için müthiş bir yarışa giren G.Saray ve F.Bahçe yönetimleri, Rumen hocayı adeta "başarının garantisi" gibi görüyor. F.Bahçe, Aragones'in, G.Saray da Bülent Korkmaz'ın yerine getirmeyi planladığı Lucescu için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır. F.Bahçe'nin hoca adayları arasında Lucescu'nun yanı sıra Köln'ü çalıştıran Daum ve ünlü İtalyan teknik direktör Roberto Mancini de yer alıyor.

Ancak Daum Köln bırakmak istemezken, Mancini'nin de çok istekli görünmemesi ibrenin Lucescu'ya dönmesine neden oldu. G.Saray'da ise iki sezon önce Stuttgart'ı şampiyon yapan Armin Veh ile Hagi de listede bulunuyor. Ancak Veh Türk futboluna yabancı olduğu, Hagi de daha önce G.Saray'da başarıya ulaşamadığı için yönetimin ilk tercihi Lucescu oldu. G.Saray ile F.Bahçe arasındaki "Lucescu savaşı"nı kimin kazanacağı merakla beklenirken, sarı-lacivertli ekibin şimdilik bir adım önde olduğu belirtiliyor. 64 yaşındaki Lucescu ile İspanya'dan Atletico Madrid ve İtalya'dan Lazio da ilgileniyor. Fakat tecrübeli hocanın bu kulüplerin listesinde alt sıralarda olması, onun Türkiye'ye gelme olasılığını iyice güçlendiriyor.

12'den vuracak


Güiza'dan daha kariyerli bir golcü arayışında olan Fenerbahçe'de birçok isim telaffuz ediliyor. Kanoute, Martins ve Zigiç bunlardan birkaçı. Ancak bu futbolcuların yüksek maliyetleri, transferlerini zorlaştıran en önemli etken olarak sarı-lacivertli yönetimin karşısına çıkıyor. Elde şu an için tek formül var; o da Güiza'nın satılıp kaynak yaratılması. Bu noktada Fenerbahçe yönetimi büyük sorun yaşıyor.

Satarsa zarar eder
17.5 milyon euro'luk bir bedelle Mallorca'dan transfer edilen İspanyol futbolcunun Avrupa'daki şu anki değeri, yaklaşık 5-6 milyon euro. Okçu'nun satışından zararı göze alamayan yönetimin, Sevilla'ya Daniel Güiza'yı önerip, bir miktar da para ödeyerek Kanoute'yi transfer etmeye çalışacağı bilgisine ulaşıldı. İspanyol kaynaklar, Sevilla'nın Güiza'ya ilgi duyduğunu, takasın gerçekleşebileceğini bildiriyor.

Sercan tamam


Efkan Erciyas, "Yeniden başlayan pazarlıklarda sona çok yaklaşıldı. Bu transfer 1-2 gün içinde netlik kazanır" dedi
Türk spor basınının 1 numarası FOTOMAÇ, bir dev transferi daha herkesten önce okurlarına duyurmanın gururunu yaşıyor... 29 Mart Pazar günü, Türk futbolunun son dönemde yetiştirdiği en önemli oyuncular arasında gösterilen Bursasporlu Sercan Yıldırım'ın Fenerbahçeli olduğunu duyuran FOTOMAÇ'ı doğrulayan açıklama, genç yıldızın menajeri Efkan Erciyas'tan geldi: "Taraflar el sıkıştı. Bu işe bitti gözüyle bakabiliriz. 1-2 gün içinde Bursaspor'dan yetki belgesini alıp transferi noktalarız."

F.Bahçe'yi istedi
Sarı-lacivertli ekibin devre arasında da Sercan'ı istediğini hatırlatan Erciyas, "O zaman Bursaspor'un 5 milyon euro ısrarı nedeniyle çıkmaza giren transfer bu kez bitti. Şiddetle paraya ihtiyacı olan Bursaspor, 4 milyon euro'ya kadar indi. Fenerbahçe 3 milyon euro'da diretiyor ama oyuncu takası da söz konusu olunca transfer bitme aşamasına geldi. Sercan için yurtdışından da ciddi teklifler aldık ama kendisi Fenerbahçe'de oynamak istiyor. Bu arzusuna artık çok yakın olduğunu söyleyebilirim."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü