Pages

4 Nisan 2009 Cumartesi

Herşey elinizde


"Şampiyonluk benim taktiklerimle değil, sizin mücadelenizle gelecek"
ÇOK BEĞENDİM
Fenerbahçe Teknik Direktörü Luis Aragones, dünkü idman öncesi futbolcularını etrafında toplayarak nasihatlerde bulundu. Milli maçta Semih, Emre, Gökhan ve Volkan'ın futbollarını çok beğendiğini söyleyen sarı-lacivertli hoca, bu performansın kendisini ümitlendirdiğini belirtirken, "İyiydiler çünkü milli bir ruhla oynuyorlardı" dedi.

KAYBETMEK YOK
Bu noktanın altını çizen Aragones, kazanmak için yürekten ve inanarak oynamak gerektiğini, aksi halde vereceği hiçbir taktiğin işe yaramayacağını vurguladı. Ligde 9 final maçlarının olduğunu sözlerine ekleyen İspanyol hoca, "Şansımızı son haftalara kadar sürdürmek istiyorsak artık puan kaybetmemeliyiz. İşimiz zor ama imkânsız değil" diye konuştu.

Alex, Lugano ve Emre'den sonra milli maçtan sakat dönen Gökhan Gönül de oynamıyor

Eskişehirspor karşısında şampiyonluk yolunda belki de son kozunu oynayacak olan Fenerbahçe'ye şok üstüne şok! İspanya ile oynanan milli maçta sağ ayak bileğinden sakatlandığı belirlenen Gökhan Gönül de yarınki maçta çok büyük ihtimalle görev yapamayacak. Genç futbolcu, Alex'le birlikte takımdan ayrı olarak çalışmalarını tesislerde sürdürdü. Yaşanan bu sürpriz gelişme teknik direktör Aragones'in planlarını iyice altüst etti.

KADRO SİLBAŞTAN
Gökhan'dan gelen haberle sarsılan İspanyol hoca, dünkü çift kalede sağ bekte Ali Bilgin'i, cezalı Lugano'nun yerine ise Önder ve Yasin'i oynattı. Alex'in boşluğunu Güiza'yı ileride tek bırakıp Semih'i biraz daha geriye çekerek dolduracak olan Dede, cezalı Emre'nin yerine ise sürpriz bir kararla Josico'yu denedi. İşte Fenerbahçe'nin muhtemel 11'i: Volkan, Ali Bilgin, Önder (Yasin), Carlos, Deivid, Selçuk, Josico, Uğur, Semih, Güiza.

Güiza + Para = Vagner Love


Fenerbahçe, büyük umutlarla transfer ettiği ancak bir türlü verim alamadığı Daniel Güiza'dan sezon sonunda kurtulmanın yolunu ararken, müjdeli haber Rusya'dan geldi. Rusya'nın CSKA Moskova ile Zenit kulüplerinin Güiza'ya talip olması ve İspanyol futbolcu için 14 milyon euro'yu gözden çıkarmaları Fenerbahçe yönetiminde çifte sevince neden oldu. Sarı-lacivertli ekip, Güiza'ya talip olan bu iki kulüp arasında önceliği eski hocası Zico'nun çalıştırdığı CSKA Moskova'ya tanıdı.

CSKA Moskova'nın Brezilyalı golcüsü Vagner Love'ı geçen yıldan bu yana göz diken F.Bahçe, bu futbolcuya karşılık Güiza'yı ve bir miktar da para verme önerisinde bulunacak. 14 milyon euro eden Güiza'nın yanında 4 milyon euro daha verip 25 yaşındaki Love'ı renklerine katmayı planlayan F.Bahçe'nin bu düşüncesine Rus kulübünün sıcak bakacağı tahmin ediliyor. Görüşmeler olumlu sonuçlanırsa 4 ay sonra Rusya Ligi'nin devre arasında Güiza ile Love karşılıklı takım değiştirecek.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü