Pages

8 Nisan 2009 Çarşamba

Fenerbahçe 2-1 Eskişehirspor

Galatasaray Fenerbahçe Maçı Saldır Fener
Saldır Fener
Galibiyet dışında her sonucun lige havlu atmak olduğunu bilen ve gözünü iyice karartan Dede, Alex-Semih-Güiza'lı şablonu çalışıyor
Pazar günü Galatasaray'la kritik bir derbi maça çıkacak olan Fenerbahçe, tek sonuca kilitlendi: Galibiyet! Zira aksi bir sonuç lige havlu atmak demek. İşte bunun bilincinde olan teknik direktör Aragones, pazar günü elindeki gücü tam kapasite kullanmak istiyor. Sezon başından beri tek forveti tercih eden, Alex'in yokluğunda ise Bursa ve Eskişehir maçlarında Semih ve Güiza'yı yan yana oynatan Dede'nin gözünü daha da kararttığı öğrenildi.

Alex özel çalıştı
Kaptanın iyileşmesini dört gözle bekleyen Aragones'in, Alex'in oynaması durumunda bile Semih-Güiza'dan kurulu forvet hattını bozmayacağı belirtiliyor. Kaptanın oynayacağını düşünüp Alex-Semih-Güiza'lı şeytan üçgenini oturtmaya çalışacağı vurgulanan Dede, derbide 'hücum' emri verecek. Tedavisine devam edilen Alex, takım izinli olmasına rağmen dün Samandıra'da çalıştı. Brezilyalı futbolcu, antrenman sonunda masaj yaptırdı.

Galatasaray Fenerbahçe Maç Öncesi


Baros&Emre
Baros: Fener'e 2 gol atacağım
"G.Antep'te yönetime 'Gol atacağım' dedim ve sözümü tuttum. Şimdi tüm G.Saraylılar'a söz veriyorum; F.Bahçe'ye iki gol atacağım"

Zorlu Gaziantep deplasmanında attığı mükemmel röveşata golüyle G.Saray'ı galibiyete taşıyan Baros, Fenerbahçe'yi de gözüne kestirdi. Kaybeden tarafın şampiyonluk yarışından iyice kopacağı derbi için çok iddialı açıklamalarda bulunan Baros şunları söyledi: "G.Antep maçından önce yöneticimiz Haldun Üstünel'e gol sözü verdim ve sözümü tuttum. Şimdi tüm G.Saraylılar'a söz veriyorum; F.Bahçe'ye bir değil iki gol birden atacağım. Rakibimiz, Ali Sami Yen'den üzgün ayrılacak. Çünkü biz onlardan çok daha iyi bir takımız. F.Bahçe'yi yarışın dışına iteceğiz."

* * *
Emre: G.Saray'ı bana bırakın
"F.Bahçe formasıyla ilk kez Sami Yen'e çıkacağım. Orada şov yapmak istiyorum. G.Saray'ı iyi tanıyorum. Benim maçım olacak"

F.Bahçe'ye transferi büyük yankı uyandıran Emre Belözoğlu, eski takımı G.Saray'a karşı her zamankinden daha fazla sorumluluk üstlenecek. Derbide tüm gözlerin üzerinde olacağını bildiğini söyleyen yıldız futbolcu şu açıklamayı yaptı: "Bu maçın benim için anlamı çok büyük. F.Bahçe formasıyla ilk kez Ali Sami Yen Stadı'na çıkacağım. Heyecanlıyım ama içimde en ufak bir endişe, korku yok. Taraftar baskısını düşünmüyorum bile. Ali Sami Yen'de futbol-şov yapmak istiyorum. Tabii ki maç zor geçecek ama kazanan biz olacağız. G.Saray'ı çok iyi tanıyorum. Kazanmak için neler yapmam gerektiğini biliyorum. Hocamıza ve takım arkadaşlarıma 'G.Saray'ı bana bırakın' dedim. Bu derbi benim maçım olacak."
Futbol Futbol