Pages

9 Nisan 2009 Perşembe

Gerilla taktiği


F.Bahçe'ye İspanya'dan yardım geldi. İspanya Milli Takım istatistikçisi Jose Xavier, Aslan'ı devirmenin planlarını yaptı
Kasetkolik oldu
F.Bahçe'de tam anlamıyla G.Saray alarmı var. Teknik direktör Aragones'in İspanya'dan getirttiği istatistikçi Jose Xavier ile saatlerce Samandıra'ya kapandığı ve G.Saray maç kasetlerini izlediği öğrenildi. İspanya Milli Takım İstatistikçisi Xavier ile kafa kafaya veren Aragones derbinin taktiğini de belirledi. Buna göre sakatlığı olan Alex'in görevini Emre Belözoğlu yapacak. Tecrübeli oyuncu uzun ara paslarıyla Güiza'yı kaçıracak. Hücuma çok hızlı çıkılacak.

Alan bırakma
İspanyol istatistikçi, G.Saray'ın defansında sorunlar yaşadığına da dikkat çekerek Carlos, Deivid, Selçuk gibi sert şutlar atan oyuncuların hücuma destek vermesini istedi. Kanatlardan Uğur ile Gökhan da sık sık bindirme yapacak. Xavier'in "Gerilla taktiği"nde G.Saray'ın tehlikeli isimlerine önlem alınması gerektiği de belirtildi. İspanyol istatistikçinin "Arda, Kewell ve Baros'a geniş alan bırakılmamalı. Bu oyuncular durdurulmalı" dediği de öğrenildi.

6-0 ile motivasyon


F.Bahçe derbiye psikolojik olarak da hazırlanıyor. Futbolculara sık sık 6-0 ve 4-1'lik G.Saray maçlarının kasetleri de izlettiriliyor
F.Bahçeli oyuncular teknik ve taktik olarak G.Saray maçına hazırlanırken yönetim de boş durmuyor. Sarılacivertli ekibin unutulmaz isimleri Rapaiç ve Hooijdonk derbiye davet edilirken, başka yerli efsane oyuncuların da futbolculara moral vermesi düşünülüyor. Yönetim ayrıca futbolcuları 6-0 ve 4-1'lik G.Saray maçlarının kasetlerini de izleterek motive ediyor. Özellikle 6-0'lık maçtan sonra gazete manşetleri de sık sık oyunculara gösteriliyor. Pazar günü Ali Sami Yen yolunda da 6-0'lık maçın tekrar izletileceği öğrenildi. Sarılacivertli yönetim daha önce oyuncuları derbiye F.Bahçeli bir gencin hikayesinin anlatıldığı "Aşk Tutulması" adlı film ile motive etmişti.

Kazım'a rest


"F.Bahçe formasını layık olan giyer. Kazım gitmek isterse sözleşme şartlarını yerine getirir, veda eder"
Kazım'ın babası Rodney Richard'ın Londra'da yaptığı açıklamalar F.Bahçe yönetimini kızdırdı. F.Bahçe yönetimininin açıklamasında, "Bu formayı hak edenler giyer. Hak etmeyenler ile yolları ayırma konusunda en ufak bir tereddüt yaşamayız. Kazım da gitmek isterse sözleşmesindeki şartları yerine getirerek veda edebilir" denildi. Yönetim röportajın gerçeği yansıtmadığını da ileri sürdü.

Colin kabul eder mi?
F.Bahçe'den yapılan açıklama özetle şöyle: "Sözleşmesinde 'Şu takıma gidemez' diye bir madde yoktur. Neşet Yalçın, Kazım'a 'bir Türk kız arkadaş bul. Türk arkadaşlar edin ki Türkçe'yi çabuk öğren' tavsiyesi yapmış, bu da çarpıtılmıştır. Başkan Yıldırım'ın, Luis Aragones hakkında söylediği iddia edilenler de uydurmadır. Kazım'a bu açıklamaları kabul edip etmediği de mutlaka sorulacaktır."

Alex yetişmiyor


F.Bahçe'nin umutları boşa çıktı, sambacı G.Saray maçında oynamıyor. Alex için Müller Wohlfahrt'tan tedavi programı istendi
F.Bahçe'de Edu'dan sonra bir şok daha yaşanıyor. Sakatlığı nedeniyle Eskişehirspor maçında yer alamayan Alex'in G.Saray karşısında da forma giyemeyeceği açıklandı. Tedavisi süren ve dün de idmana çıkmayan Alex bir süre Aragones ile görüştü, "Oynanam imkansız. Maç gününe kadar bir şey değişmez" dedi.

Aragones, "Sakat oyuncuyu ben de oynatmam" diyerek durumu kabullendi. Öte yandan Alex için Bayern Münih'in doktoru Müller Wohlfahrt'tan randevu istendi. Alman doktor "İzindeyim ama MR sonuçlarını gönderin bakayım" dedi. Wohlfahrt, Alex'e tedavi programı gönderecek.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü