Pages

11 Nisan 2009 Cumartesi

Zafere içelim

Carlos'un doğum gününde yönetim ile takım Boğaz'da parti yaptı. Futbolcular, Aziz Yıldırım'a G.Saray'ı yenme sözü verdi.


***

Zafere içelim

Saat hediye etti
F.Bahçe yönetimi, 36'sına basan Carlos'un doğum gününü de fırsat bilip Boğaz'daki bir restoranda yemekli bir parti verdi. Futbolcu, yönetici ve teknik kadronun karışık olarak oturduğu partide Alex'in taşıdığı pasta kesilerek hep birlikte Carlos'un doğum günü kutlandı. Başkan Yıldırım, saat
hediye ettiği Carlos'a "Ben saat hediye ettim sen de bana galibiyet hediye et?" dedi. Brezilyalı yıldız da "Merak etme başkan, zafer bizim olacak" yanıtı verdi.

Stres yapmayın
Ardından şampanyalar patlatıldı ve kadehler derbi zaferi için kaldırıldı, başkana galibiyet sözleri verildi. Asbaşkan Neşet Yalçın ise derbide futbolculardan sakin olmalarını istedi. Yalçın, "Siz sakin oldukça Galatasaray stres yapacak. Tribünler de gerilecek ve belki de olay çıkacak. Bu da bizim işimize yarar" dedi. Takım arkadaşlarından hediye kabul etmeyen Carlos, "Esas parti derbi zaferinden sonra" şeklinde konuştu.

İş Te Farkımız

Sarı-lacivertli ekip, G.Saray ve Beşiktaş'la ligde oynadığı son 15 maçın 12'sini kazanıp, sadece 1 kez mağlup oldu.


Son yıllardaki derbi maçlara bakıldığında, F.Bahçe'nin ezici bir üstünlüğü ortaya çıkıyor. Ligde son 15 maç esas alındığında G.Saray ve Beşiktaş karşısında 12 galibiyet elde eden Kanarya, 2 kez de ezeli rakipleriyle berabere kalırken, tek yenilgisini geçen sezon Ali Sami Yen'de Cimbom'a karşı aldı.

GOLLERDE DE
AÇIK ARA
Bu dönemde Galatasaray'la yaptığı 8 lig maçının 7'sini kazanan sarı-lacivertliler, Beşiktaş'ı ise 5 kez mağlup edip, 2 kez berabere kaldı. Fener, bu 15 maçlık lig derbisi periyodunda gollerde de açık ara önde. G.Saray'a 16 gol atıp 4 gol yiyen Fenerbahçe, Beşiktaş'ın filelerini ise 11 kez sarsıp, 6 gol yedi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü