Pages

14 Nisan 2009 Salı

Şeytan gibiler


Özerten:Yaptığımıztoplantılardahepsi evliyagibi. Amadaha sonrahepsi birerşeytanoluyor.


Yaşananlar ayıp
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Özerten, derbi sonrası yaşanan olaylar ve verilen beyanatlarla ilgili Fotomaç'a yaptığı açıklamada, kulüp başkanlarına ağır benzetmeler yaptı. İşte noktasına ve virgülüne dokunmadan o açıklama: "Yöneticiler ve futbolcular iyi niyetli değil. Bu tür olaylar Türk futboluna
yakışmıyor. Yaşananlar çok ayıp."

Hedef yapmayın
"Kulüp başkanlarıyla toplantı yaptık, yapıyoruz. O toplantılarda tüm başkanlar evliya gibi. Güzel öneriler sunuyorlar. Ama toplantıdan çıktıktan sonra şeytan gibi hareket ediyorlar. Olayların çıkmasında hakemi hedef göstermenin de doğru olduğunu düşünmüyorum. Herkes bu tür olayların bir daha yaşanmaması için elbirliği ile çalışmalı."

Artçısı çok daha büyük

Edu sezonu kapattı, Lugano'ya da en az 3 maç ceza geliyor. Defansta alarm var.


F.Bahçe derbide G.Saray ile berabere kalarak hem şampiyonluk şansını iyice zora soktu hem de Lugano ile Semih'i kaybetti. Özellikle Lugano'nun en az üç maç ceza alacak olması F.Bahçe'nin kolunu kanadını kırdı. Edu'nun sakatlığı nedeniyle sezonu kapatmasıyla F.Bahçe, defansın göbeğinde büyük sorun yaşayacak. Lugano'nun Ankaraspor, Sivas ve A.Gücü lig
maçlarında oynamayacağı kesin gibi. Bu sınavlarda savunmanın göbeğinde Önder'in partneri Yasin olacak.

Kartal tehlikesi
Lugano'nun 4 maç ceza alması ise mayısın ilk haftasında oynanacak Beşiktaş derbisini de tribünden seyretmesi anlamına geliyor. Yönetim, "İbret olsun diye Lugano'ya 6-7 maç verebilirler. Bu durumda Lugano kupa finalinde forma giyemez" korkusunu içten içe yaşıyor. Bu durumda F.Bahçe'ye G.Saray beraberliği sadece zirve yarışındaki darbe olarak kalmayacak, sezonun kupasız kapatılmasının de nedenlerinden biri olarak gösterilecek.

Derbi bitti, kavga sürüyor


Yıllarca unutulmayacak G.Saray-F.Bahçe derbisinde futbolcular arasında sahada yaşanan kavgalar, saha dışına da çıkacak gibi görünüyor. Maç sonunda, "Dışarıda bize 'abi' diyen bazı G.Saraylı oyuncular, Ali Sami Yen'de anamıza avradımıza küfür ediyor" diyen F.Bahçe kalecisi Volkan Demirel'e G.Saraylı Arda'nın anında cevap vererek, "Onlara abi çekiyorsak korkumuzdan değil, saygımızdan. İster burada, ister Kadıköy'de her yerde korkusuzca görüşürüz'' demesi tansiyonu yeniden yükseltti.

Arda'nın sözlerine sinirlenen Volkan'ın gece yarısı genç futbolcuyu telefonla arayarak "Madem korkmuyorsun gel o zaman buralara da erkekliğini görelim. Bu işler öyle televizyon kameraları önünde atıp tutmakla olmuyor" dediği belirtildi. Arda da Volkan'a "Canın nereye istiyorsa oraya gelirim. Senden mi korkacağım. Adres ver, geleyim" cevabını verdi. Bu karşılık üzerine F.Bahçe kalecisi daha da sinirlendi ve "Ben senin gibi çok kişiye dersini verdim. Seninle de ilk fırsatta görüşeceğiz" diyerek telefonu kapattı.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü