Pages

15 Nisan 2009 Çarşamba

Fener'de İlkler Bitmiyor


Saracoğlu Stadı'na, UEFA Kupası finali kapsamında Türkiye'de ilk kez hizmete girecek yeni skorboardların montej işlemi başladı. Her biri 44 metrekare olan 'SLite 14' model iki skorboard, Ankaragücü maçıyla birlikte hizmete açılacak.

Bırak Artık


"Ali Koç başkan olsun. Böylece Kalkavan da adaylığını koymaz" diyen Şen, Fener'i kurtaracak isim olarak ise Parreira'yı gösterdi.


BAŞKASI OLMAZ
Fenerbahçe eski Başkanı Ali Şen, mayıs ayındaki olağan genel kurulda, asbaşkan Ali Koç'un başkan adayı olmasını istiyor. Şen, başkan Aziz Yıldırım'a da bu düşüncesini söylediğini, Koç'un adayı olması halinde Şadan Kalkavan ya da başka birinin çıkmayacağını belirtti. Yıldırım'ın taraftarlardan koptuğunu
iddia eden Şen, ''Aziz Yıldırım'a 'Artık görevi bırak' dedim" açıklamasını yaptı.

DENİZLİ GELSEYDİ
Şen, "Zico'nun gönderilmesini istedim. Ama Aragones'in getirilmesini de istemedim. Yabancı getirecekseniz Scolari'yi Türk olacaksa Mustafa Denizli'yi alın demiştim. Denizli, Beşiktaş'ı şampiyon yapacak'' diye konuştu. Şen, sözlerini şöyle tamamladı: "Bizi şampiyon yapan Carlos Alberto Parreira getirsinler. Onu getirselerdi, hiçbir kupayı bırakmazdı. Şimdi hiçbir kupa bizim olmayacak."

Lugano gerçeği


Fener, Lugano'nun atıldığı 5 maçı da kazanamadı. Hırçın futbolcunun yokluğu ise iddia edildiği gibi kâbus değil.


G.Saray'la oynanan son derbide olayları ateşleyen isim olarak öne çıkan Lugano için sarı-lacivertli yönetim aylardır uğraş veriyor. Sezon sonunda kontratı sona erecek olan Uruguaylı futbolcu için kırk dereden su getiriliyor. Peki Lugano bu kadar vazgeçilmez bir oyuncu mu? Fenerbahçe'de üçüncü sezonunu yaşayan hırçın
futbolcunun rakamlarına şöyle bir bakıldığında, hakkındaki övgülerin çok abartılı olduğu ortaya çıkıyor.

TEK YENİLGİ PORTO'YA
Lugano, Fenerbahçe'deki kariyerinde 5 kırmızı, 37 de sarı kart gördü; toplam 11 defa cezalı duruma düştü. Sarı-lacivertliler, "asi ruh" lakaplı futbolcunun oyundan atıldığı 5 karşılaşmayı da kazanamadı. Bu istatistik ise Lugano'nun çok da vazgeçilmez olmadığının en güzel göstergesi oldu. Sarı-lacivertli ekip, Lugano'nun cezası nedeniyle görev yapmadığı 11 maçtan 6'sını kazanırken, 3 beraberlik elde etti, 1 yenilgi (Porto'ya 2-1) aldı.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü