Pages

18 Nisan 2009 Cumartesi

Ankaraspor 1-0 Fenerbahçe


Turkcell Süper Lig'in 28. haftasında Fenerbahçe, Başkent deplasmanında Ankaraspor'a 1-0 yenilerek şampiyonluk yarışından tamamen koptu. Olaylı Galatasaray derbisinden sonra sakat ve cezalı oyuncuların çokluğu nedeniyle eksik bir kadroyla sahaya çıkan Fenerbahçe karşısında Ankaraspor'a galibiyeti getiren golü, 74. dakikada Mehmet Çakır attı. Sarı-lacivertliler'in maçta, Gökhan Emreciksin'le bir topu da direğe takıldı.

6 As Yok


Fenerbahçe, Ankaraspor maçı hazırlıklarını dün sabah tamamlayıp öğleden sonra özel uçakla başkente uçtu. Sezonu kapayan Edu, cezalı Lugano, Semih ve Volkan Demirel'in yanı sıra sakatlıkları süren Alex, Gökhan Gönül ve Abdülkadir bugünkü maçta oynamıyor. Burak, Maldonado ve Gürhan ise kadroda yok.

Darbe İması


Futbolcularının olmayan bir suç tipi yaratılarak cezalandırıldığını savunan yönetim: Hukuk sistemi üzerinde tahribat yaratılmıştır!.


'Bunun adı hukuk dışılık'
F.Bahçe Kulübü, PFDK tarafından açıklanan derbideki olaylarla ilgili cezalar üzerine resmi sitesinden sert bir açıklama yaptı. Açıklamada, isim verilmeden kaleci Volkan Demirel'e verilen cezanın "haksızlığı" dile getirildi, darbe iması yapıldı. Bildiride, "hukuk dışılık" ifadesi öne çıkartıldı.

Raporlar
bile tartışıldı'
İşte öne çıkanlar: "Hakem ve temsilci raporlarının hukuki bağlayıcılığı tartışmaya açılmış, FIFA ve UEFA uygulamasında olmayan suç ve ceza tipleri yaratılmıştır. Futbol hukuk sistemi üzerinde önemli bir tahribat yaratılmıştır. Bu tahribatın olumsuz sonuçları bir gün karşımıza çıkacaktır."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü