Pages

6 Mayıs 2009 Çarşamba

Paul Le Guen Fenerbahçe'de


Paul Le Guen Fenerbahçe'de

Luis Aragones'i gözden çıkaran sarı-lacivertli yönetimin, Fransız teknik adam ile 2+1 yıllığına anlaştığı belirtildi.

Le Parisien yazdı
Luis Aragones ile gelecek sezon çalışmayı düşünmeyen Fenerbahçe yönetiminin teknik direktör Paul Le Guen ile anlaştığı belirtildi. Le Parisien gazetesinin haberine göre Paris Saint German ile gelecek sezon çalışmayacağını açıklayan Fransız hoca ile sarı-lacivertliler 2+1 yıllığına el sıkıştı.
Bu sezon hedeflerinden uzaklaşarak hayal kırıklığına neden olan Fenerbahçe'de yönetimin geçtiğimiz günlerde Le Guen ile görüştüğü ve işi bitirdiği öğrenildi.

Tarihe geçecek
2.5 sezondur PSG'nin başında olan 45 yaşındaki hoca, Daum'un ayrıldığı 2006-07 sezonu öncesinde gündeme gelmiş ancak Zico alınmıştı. PSG'nin hocası Le Guen, Fenerbahçe'nin başına gelirse, sarı-lacivertli takımı çalıştıracak ilk Fransız teknik adam olacak. Bu arada yönetim, 5 milyon euro'yu bulan tazminatı nedeniyle Aragones'i gönderemezse G.Saray'ın Feldkamp'ta yaptığı gibi Dede'yi teknik danışman olarak tutacak.

Ovarsa Ben Yokum =>Koç


Uslu, Aragones'te ısrarcı olunmasını isteyince Ali Koç'un tavrı net oldu: O varsa ben yokum.

ETKİN ROL OYNADI
SARI-lacivertli kulübün yönetim toplantısında Aragones'in Fenerbahçe'deki geleceği de masaya yatırıldı. Ağırlıklı görüş, yeni sezonda İspanyol hocayla "devam edilmemesi" yönündeydi. Tek karşı çıkan, Dede'nin Fener'e gelişinin bütün aşamalarında etkin rol oynayan Mahmut Uslu'ydu.

CANI ÇOK SIKILDI

LUİS Aragones'in az da olsa kalma ihtimali, en çok Ali Koç'un canını sıktı. Koç'un dost sohbetlerinde, "Eğer Aragones devam ederse, ben yeni yönetimde kesinlikle yokum. Bu konuda tavrım net" dediği öğrenildi. Bunun üzerine İspanyol teknik adamın biletinin kesildiği belirtildi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü