Pages

17 Mayıs 2009 Pazar

Ronaldinho'yu çok istiyoruz


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 'dünyada yılın transferini' gerçekleştirmek için çalışmalarına başladı. Efsane başkanın hedefindeki dev isim ise RONALDİNHO! Milan'da yeteri kadar forma şansı bulamayan ve kötü bir sezon geçiren Brezilyalı top cambazı için menajer Juan Figer'den geçtiğimiz günlerde bilgi alan Aziz Yıldırım, bu transfer için sezon
sonunu bekliyor. Yıldırım'ın kurmaylarına "Ronaldinho'yu alacak gücümüz var. Roberto Carlos'u, Anelka'yı, Ortega'yı getirdik. Ronaldinho'yu da getiririz" dediği öğrenildi.

Bilica'dan sonra Topuz


Kanarya, Bilica'dan sonra Topuz için de dev hamleyi yaptı. Transfer resmi imzaya kaldı.


MEHMET SİZİNDİR
Başkan Aziz Yıldırım'ın, "Bombaları bir bir patlatacağım" sözü hayata geçmeye başladı. Sivasspor'dan Bilica'yı yüzde 99 renklerine katan sarı-lacivertliler, ikinci dev adımı da Mehmet Topuz'un transferinde attı. Bu futbolcu için Kayserispor Başkanı Recep Mamur'dan "Kongreyi bekleyin. Mehmet sizindir" sözü alan Yıldırım, yeniden
seçilen Mamur'u dün telefonla arayıp tebrik etti.

BEŞİKTAŞ'A ÇALIM
Yıldırım ardından, "Sözünüzü tutacaksınız değil mi başkan" diyerek Mamur'a Mehmet Topuz'u sordu. Mamur da Yıldırım'a, "Daha önce konuştuğumuz gibi, şartlarımızı kabul ederseniz Mehmet sizindir" cevabı verdi. Sızan bilgilere göre, 5 milyon euro karşılığında tarafların anlaştığı, Beşiktaş'ın da almak için uğraş verdiği Mehmet için resmi imzaların sezon sonunda atılacağı belirtildi.

Mircea Lucescu


Rumen basan, UEFA finali sonrası 2 gün İstanbul'da kalacak Mircea Lucescu'nun sarı-lacivertli yöneticilerle masaya oturacağını yazdı.


HEPSİ BENİ ARAYABİLİR
TEKNİK direktör Luis Aragones ile yollarını sezon sonunda ayıracak olan Fenerbahçe'de yeniden Mircea Lucescu'nun adı geçiyor. Rumen basınına geçtiğimiz günlerde, "Kulüp başkanlarının hepsinde telefonum var. İsteyen beni arasın" diye demeç veren Luce, transferi çin açık kapı bıraktı. Ukrayna takımını
UEFA Kupası finaline çıkartan Lucescu'nun Fenerbahçe'yi çok istediği de Rumen gazetelerinde sık sık yer alıyor.

LE GUEN VEYA SCOLARİ
DENEYİMLİ hocanın kupa finalinin ardından iki gün daha İstanbul'da kalacak olması "Lucescu, Fenerbahçe'ye mi geliyor?" sorusunu akıllara getiriyor. Ukrayna'da mutlu olmayan Rumen teknik adamın Fenerbahçe'de başarılı olup, kırgın ayrıldığı G.Saray ve Beşiktaş'a kendisini göstermeyi hedeflediği ifade ediliyor. Bu arada İtalya'nın 'tuttomercato' sitesi de Le Guen veya Scolari'nin geleceğini iddia etti.

Galip ÖZTÜRK

Ronaldinho


Ali Şen’e "İki yıldız getireceğim, bütün Türkiye ayağa kalkacak" diyen başkan Aziz Yıldırım’ın bir numaralı hedefinin Ronaldinho olduğu belirtildi.


Fenerbahçe'nin dünyayı yerinden oynatacak hedefini açıklıyoruz: Ronaldinho
F.Bahçe başkanlığına yeniden aday olduğunu açıklayan Aziz Yıldırım'ın dünya çapında yankı uyandıracak iki müthiş transfer için kolları sıvadığı öğrenildi. Transfer harekatını büyük bir gizlilik içinde sürdüren Yıldırım'ın hedefindeki isimlerden birinin Ronaldinho olduğu
ifade edildi. Yıldırım'ın, "Ronaldinho'yu almak için ne gerekiyorsa yapacağım. Ayrıca Ronaldinho'nun yanı sıra çok büyük bir dünya yıldızı daha transfer edeceğim" dediği kaydedildi.

Geçtiğimiz günlerde menajer Juan Figer'e Ronaldinho'nun fiyatını soran ve "En fazla 20 milyon euro eder" cevabı alınca da hemen kolları sıvayan Aziz Yıldırım'ın Milan'la temasa geçtiği belirtildi. İtalyanlar'ın, ilk 11'de yer bulamayan Ronaldinho'yu, yüksek maliyetinden kurtulmak için satmaya hazır olduğu vurgulandı. Başkan Yıldırım'ın, Brezilyalı yıldızın F.Bahçe'ye "Evet" demesi için Roberto Carlos ve Alex'i de devreye sokacağı sızan bilgiler arasında.

3 Yılda 3 Şampiyonluk Vaadi


F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, yeniden aday olduğunu resmen açıklarken büyük vaatlerde bulundu. Son derece iddialı olan Aziz Yıldırım'ın vaatlerinden bazıları şöyle:
* Camiamızın beklediği 'savaşan Fenerbahçe' ruhunu geri getireceğiz.
* Söz veriyorum, bu sene, Şampiyonlar Ligi'nden uzak kaldığımız son sezon olacak.
* Köklü bir revizyona gideceğiz. Önümüzdeki üç yıl, üst üste şampiyon olacağız.


***

Büyük vaatler

Köklü bir revizyona gideceklerini açıklayan başkan Yıldırım, "Süper kadro, savaşan takım" sözü verdi.

Sloganı '10+3'
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, beklenen açıklamayı nihayet yaptı ve gelecek hafta yapılacak olağan seçimli genel kurulda başkanlığa adaylığını koyduğunu resmen açıkladı. Yıldırım, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gazete, televizyon ve haber ajanslarının spor ve ekonomi müdürleriyle kahvaltılı bir toplantıda bir araya geldi. Toplantı
sürerken muhabirlere sağ üst köşesine "10+3" sloganının yer aldığı bir basın bülteni dağıtıldı. Yıldırım, bültende, adaylığını resmen duyurdu.

Söz veriyorum
Camiadan bir 3 yıl daha istediğini bildiren başkan Yıldırım, şu vaatlerde bulundu: "Bu sene yaşananlar camiamızı derinden üzmüştür, bunun farkındayız. Köklü bir revizyona gireceğiz ve gerekeni yapacağız. Savaşan Fenerbahçe ruhunu geri getireceğiz. Söz veriyorum, bu sezon Şampiyonlar Ligi'nden ayrı kaldığımız son sezon olacak. Devler Ligi'ne her yıl katılan bir takım yaratacağız. Ülkenin en büyük sivil toplum örgütüyüz. Başladığımız işi bitireceğiz."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü