Pages

20 Mayıs 2009 Çarşamba

Şadan Kalkavan


"11 yılda ne yaptı ki 3 yılda ne yapacak?" diyerek Yıldırım'a yüklendi, hoca ve futbolcu arayışına başladıklarını bildirdi.

Aziz Yıldırım'dan sonra camianın önde gelen isimlerinden Şadan Kalkavan da başkanlığa aday olduğunu resmen açıkladı. Büyük Kulüp'te bir basın toplantısı düzenleyen Kalkavan, Avrupa'da şampiyonluk sözü vererek, 2012 yılına kadar Fenerbahçe'yi dünyanın en başarılı 10 büyük kulübü arasına sokacağını iddia etti ve kongre üyelerinden oy istedi. Camiadan
gelen baskılar nedeniyle aday olduğunu açıklayan Şadan Kalkavan, Aziz Yıldrım'ın "10+3" sloganı için ise "11 yılda ne yaptı ki 3 yılda ne yapacak? Maalesef 11 yıllık Aziz Yıldırım döneminde gemimiz karaya oturdu" ifadelerini kullandı.

Hesap soracağım
Seçildiği takdirde Yıldırım'ın başkanlık yaptığı dönemin hesabını soracağını kaydeden Kalkavan sözlerine şöyle devam etti: "Her konuşmasında tesisleşmeden bahsediyor. Zaten taraftara layık olmak, genel kurula sorumluluğundan dolayı bunu yapmak zorundasın. 25 milyon Fenerbahçeliyi takımın durumu ilgilendiriyor. Aziz Yıldırım 11 yılın sonunda Fenerbahçelileri sokakta boynu bükük bıraktı." Flaş isimler transfer etmeyeceklerini, takım futboluna yöneleceklerini söyleyen Kalkavan, hoca ve oyuncu arayışlarına da başladıklarını ancak isim vermelerinin şuan için doğru olmayacağını açıkladı.

Haftaya Belli Olur


Yönetimin verdiği süre doldu.Lugano önümüzdeki haftaiçinde "Kalıyorum" ya da "Gidiyorum" diyecek.


Başkan Aziz Yıldırım'ın, "Fenerbahçe'de kalmak istiyor. Menajeri Juan Figer'le görüşmelerimiz sürüyor. Belli noktalara geldik. Kalıp kalmaması kendisine bağlı" dediği Diego Lugano, önümüzdeki hafta kararını açıklayacak.

İtalya ve İspanya'dan kendisiyle ilgilenen takımlar olan ancak bu kulüplerin transferine yönelik ciddi bir adım atmamasıyla
zor durumda kalan Lugano, F.Bahçe ile sözleşme uzatma fikrine giderek daha sıcak bakmaya başladı.

Muhtemel Olarak Daum Gelir


Rijkaard isminin heyecan yarattığı Fenerbahçe'de, Daum'un yanı sıra Lucescu seçenekleri de gündemden bir türlü düşmüyor.


Hoca adayları arasında Rijkaard ve Le Guen gibi kariyerli ve dünyaca ünlü isimlerin ön plana çıktığı Fenerbahçe'de Daum ve Lucescu adları da bir türlü gündemden düşmüyor. Sarı-lacivertli yönetimde, Türk futbolunu yakından tanıyan bu iki isim üzerinde ciddi bir eğilim var.

Asbaşkan Ali Koç'un başını çektiği bir grup, bugün Shakhtar'ın başında
UEFA finaline çıkacak Lucescu'yu isterken, eski yöneticiler Daum'da ısrarlı. "Evet" derse, Rijkaard Fenerbahçe'nin yeni hocası. Aksi halde Le Guen, Daum ve Lucescu isimleri ağır basıyor.

Bazen Geçmişi Silip Herşeye Yeniden Başlamak Gerekebililir


Başkan Yıldırım'ın "Revizyona gideceğiz" açıklamasına hak veren kaptan, değişimlerin kaçınılmaz olduğunu savundu.


F.Bahçe kaptanı Alex, sezonun değerlendirmesiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. 2008-2009 sezonunu Fenerbahçe için "Kayıp" diye nitelendiren Brezilyalı oyuncu, Aragones'le yaşadığı ileri sürülen 'iktidar mücadelesi' konusuna da ışık tuttu. İşte Alex'in açıklamaları: "Sezona yeni bir hoca ve nispeten yeni bir kadroyla yine çok iddialı girdik. Ancak
doğrusunu söylemek gerekirse kötü ve sorgulanması gereken bir yıl geçirdik. Kupada finale kalıp Avrupa vizesini almamız başarı sayılabilir mi bilmiyorum tabii."

Bu takımın kaptanıyım
"Sorunlar ve şanssızlıkları üst üste yaşadık. Bunların üstesinden gelmek kolay bir şey değildi. Başaramadık. Sakatlıklar ve yenilerin uyum sorunu bizi geriye doğru itti. Başkanımız yeni bir yapılanmadan bahsediyor. Bence de buna çok ihtiyaç var. Bazen geçmişi silip her şeye yeniden başlamak gerekebilir. Aragones'le kişisel hiçbir sorunum yok. Ben bu takımın kaptanıyım ve her zaman Fenerbahçe'nin iyiliği için çalışırım. Aramızda geçenler, bir teknik direktörle öğrencisi arasında yaşanabilecek cinsten şeylerdi."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü