Pages

24 Mayıs 2009 Pazar

Birkez daha Aziz Yıldırım


Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurul toplantısının ikinci gününde oy verme işlemi tamamlandı. 11 yıldır görevinin başında olan Aziz Yıldırım yeniden başkanlığa seçildi.

6401 üye kongreye katıldı. Bu kongre F.Bahçe tarihinin en yüksek katılımlı kongresi oldu. 6335 geçerli oy sayıldı. F.Bahçe tarihinin ilk bayan başkan adayı Sibel Funda Pala 66 oy aldı. Şadan Kalkavan 1216 oy alırken seçimi kazanan Aziz Yıldırım 5053 oy aldı.

Aziz Yıldırım seçimin ardından büyük alkışlarla kürsüye gelirken ilk açıklaması şu şekilde oldu;

"Fenerbahçe Spor Kulübü adına hepinize teşekkür ediyorum. Sayın Şadan Kalkavan beye de teşekkür ediyorum. Kongre süresince Fenerbahçe haberlerini doğru bir şekilde kamuoyuna yansıtan tüm medya kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Hep birlikte omuz omuza Fenerbahçemiz için çalışacağız. Fenerbahçe hep öncü oldu. Bugün ispatladık. Seviyeli rekabet hepimize kazandırıyor. Sizden aldığımız güven bizi kamçılıyor. Şimdi izin verin sizin hakettiğiniz başarılar için çalışmaya başlayalım. Teşekkürler büyük Fenerbahçe'nin büyük aşıkları"

Bomba Gibi Transferler Okumadan Geçme


Son iki haftada F.Bahçe'de sıcak gelişmeler yaşandı. Real Madrid'in eski hocası Schuster, 3 milyon euro'ya F.Bahçe'ye gelebileceğini bildirdi. İnter'in Arjantinli forveti Crespo'nun menajeri ise "Crespo'yu almak ister misiniz?" teklifinde bulundu. Sevilla'nın sol kanat oyuncusu Capel ve Fiorentina'lı Mutu da menajerleri vasıtasıyla F.Bahçe'ye gelmek için haber gönderdi. Dış İlişkiler Sorumlusu Neşet Yalçın, Schuster ve bu oyuncuların menajerlerine "Kongreden sonra görüşelim" cevabını verdi.

Cazibe merkezi

Crespo, Capel, Mutu ve Schuster, Fener'e gelmek için menajerlerini devreye soktu.

İŞTAH KABARTTI
Yıldırım'ın yeniden başkan seçilmesi halinde Fenerbahçe'de müthiş bir transfer hareketliliği yaşanacak. Sarı-lacivertliler, şampiyonluklara ambargo koyan bir takım kurmak için dev bir bütçe ile yola çıkacak. Bu durum, Avrupa'da kendisine daha iyi şartlarda kulüp arayan birçok yıldızın ve teknik direktörün
iştahını kabarttı.

KONGRE SONRASI
Son iki haftada sıcak gelişmeler yaşandı. Real Madrid'in eski hocası Schuster'in "3 milyon euro'ya F.Bahçe'yi çalıştırım" dediği öğrenildi. İnter'li Crespo, Fiorentina'lı Mutu ve Sevilla'lı Capel'in de Fener'e gelmek için haber yolladığı öğrenildi. Asbaşkan Neşet Yalçın'ın bu isimlere "Kongreden sonra görüşelim" cevabı verdiği belirtildi.

310 milyon TL


Yönetim faaliyetlerini başkan vekili Nihat Özdemir anlattı. Daha sonra 2008 yılı ve 2009'un 4 aylık bölümü ibra edildi. 2009 için öngörülen 310 milyon TL'lik bütçe oy çokluğu ile kabul edildi. Transfere 112 milyon 500 lira ayrıldı. Loca ve kombineden 57 milyon lira gelir bekleniyor.

Aziz Yıldırım Seçilir


Ayakta alkışlanan, rakibi Kalkavan ile şakalaşan Yıldırım: F.Bahçelilik ayrıcalık. Ancak onu 24 saat yaşamak gerekir.


F.Bahçe kulübünün olağan genel kurulu, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde dün başladı. Aziz Yıldırım ile Şadan Kalkavan'ın bugünkü seçimde başkanlık için yarışacağı kongre renkli görüntülere sahne oldu. Yıldırım güne damgasını vurdu. Yıldırım, "Adayım" diyen Funda Sibel Pala'yı alkışlayıp tebrik ederken, rakibi Kalkavan
ile de samimi görüntü sergiledi. Kürsüye üyelerin ayakta alkışlaması ve "Büyük başkan" tezahüratlarıyla çıkan Yıldırım, "Ben değil, F.Bahçe büyüktür" diye söze başladı.

'HIRSIZ' DİYEMEZLER
Kalkavan'a teşekkür eden, "Muhalefetin olması demokrasi için önemlidir" diyen Yıldırım 11 yıldır 24 saatini F.Bahçe'ye ayırdığını söyledi. Yıldırım, "Herkes her şeyi söyleyebilir ama benim ve ekibim için kimse 'hırsız' diyemez. F.Bahçelilik ayrıcalıktır. Ama bunu 24 saat yaşamak gerek. Ben yaşıyorum. Pendik faciasını yaşadım, çeşitli dönemlerde görevi bıraktım. Taraftarımız ve genel kurulumuzun isteğiyle geri döndüm. Şadan bey siz iyi insansınız ama yanlış yönlendiriliyorsunuz" diye konuştu.

KALKAVAN'A TAKILDI
Yıldırım konuşması sırasında sık sık yan yana oturan Kalkavan ve Şen ikilisine takıldı. Kalkavan'a, "Aileyi birleştireceğinizi söylüyorsunuz. 10 bin 600 kongre üyesi var. Ben kaçıyla kavgalıyım? 50. Hepsiyle de F.Bahçe için kavga ettim. Siz Ali Şen yönetiminden, onunla kavga ederek ayrılmıştınız" sözü salonda kahkaha kopardı. Yıldırım şöyle konuştu: "Şükrü Saracoğlu, Faruk Ilgaz'dan sonra en uzun süre başkanlık yapan kişiyim. Seçerseniz yine yapacağım. Borcumuz var ama karşılığı da var."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü