Pages

1 Haziran 2009 Pazartesi

Bomba Bomba Bomba


BİLİCA FENERDE
Sivasspor'un yıldızı Bilica ile bugün ön protokol yapacak olan F.Bahçe, aynı takımın orta sahadaki başarılı ismi İbrahim Dağaşan'ı da renklerine bağlamak üzere. Sarılacivertli kulüp, İbrahim Dağaşan'a karşılık Sivasspor'a 1 milyon euro + bir futbolcu önerdi. Sivas Başkanı Mecnun Odyakmaz teklife sıcak bakıyor.

Bilica bugün Fenerli

Fenerbahçe, Bilica'yı resmen renklerine bağlıyor. Sivasspor'un G.Saray'la oynadığı maçın ardından İstanbul'da kalan Brezilyalı defans oyuncusunun sarı-lacivertli ekiple bugün ön protokol yapması bekleniyor. Eşiyle birlikte Fotomaç'a bu özel pozu veren Bilica, "Bir aksilik çıkmazsa, artık Fenerbahçeliyim" dedi.

Prensipte Anlaşıldı

Kadıköy'de bu hafta fırtınalı geçecek! Bilica ile açılışı yapan Kanarya, prensipte anlaşmaya vardığı Kayserisporlu Mehmet Topuz, Bursasporlu Sercan Yıldırım'a resmi sözleşme imzalatmaya çalışacak. Sarılacivertliler, Gaziantep'le sözleşmesi sona eren defans oyuncusu Bekir İrtegün'ün transferini de sonuçlandırma arzusunda.

Daum Fenerde


Fenerbahçe'yi üst üste iki kez şampiyon yaparak tarihe geçen tecrübeli teknik adam, yönetici Ali Yıldırım'a "Geliyorum" dedi.


Uzun süredir teknik direktör arayan ve Scolari, Rijkaard, Daum'la temaslarda bulunan Fenerbahçe, son kararını eski hocasından yana verdi. Luis Aragones'le yolları ayıracak olan sarı-lacivertli yönetimde, "Türk futbolunu bilen, Fenerbahçe'yi tanıyan bir teknik direktör getirmeliyiz" görüşü ağır basınca ibre tamamen Christoph Daum'a döndü. Edinilen bilgiye
göre, Daum'la görüşen yönetici ise Ali Yıldırım oldu. Yıldırım, geçen hafta Almanya'da görüştüğü tecrübeli hocaya "Başkanımız 'üç yıl üst üste şampiyon olacağız' diye taraftara söz verdi. Bu nedenle çok kaliteli bir kadro kuracağız. Seni takımın başında görmek istiyoruz" dedi.

Daum, Ali Yıldırım'ın transfer bütçesi ve yapılacak yeni hamlelerle ilgili sözlerini dinledikten sonra ikna olurken "Köln'le 1 yıl daha sözleşmem var, ayrılırsam tazminat ödemek zorundayım" cevabını verdi. Bunun üzerine Yıldırım, "Önemli değil, tazminat işini hallederiz. F.Bahçe olarak Köln kulübüyle iyi ilişkilerimiz var" dedi ve taraflar el sıkıştı. F.Bahçe'nin Daum ile en az 3 yıllık sözleşme imzalayacağı belirtildi. Yönetim, Köln'le de anlaştıktan sonra Daum'u kamuoyuna açıklayacak. Daum, 2003-2006 yılları arasında 3 sezon çalıştırdığı F.Bahçe'yi 30 yıl aradan sonra ilk defa üst üste iki kez şampiyon yaparak tarihe geçmişti.

Alex:Burdayım


Fenerbahçe yönetiminin, "Sözleşme yeniledik ama durumuna bakacağız" dediği Alex bir yere gitmediğini söyledi. Brezilyalı oyuncu kötü bir sezon geçirdiklerini itiraf ederek şunları dile getirdi: "Önüzümdeki yıl da buradayım. Daha çok çalışıp, daha organize olarak şampiyonluk hasretini bitirip camiayı sevindireceğiz."

Başkanın Tepesi Attı


Lugano'nun , Trabzon maçıöncesi buluştuğu başkanAziz Yıldırım'ı çok fena kızdırdığıöğrenildi. Yıldırım'ın, 3 milyoneuro'da ısrar eden Uruguaylı fut-bolcuya, "Bütün tekliflerimi geriçekiyorum. Ya 1 milyon dolararazı ol ya da git" resti çektiğiöğrenildi. Lugano için, bu haftaiçinde menajeri Figer ile de bir görüşme daha yapılacak.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü