Pages

3 Haziran 2009 Çarşamba

Christoph Daum Resmen FenerdeF.Bahçe ile anlaşması büyük yankı uyandıran tecrübeli teknik adam "Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birine imza attım" dedi.


F.Bahçe'nin Luis Aragones ile yolları ayırıp eski teknik direktörü Christoph Daum'u takımın başına getirmesi, Almanya'da adeta deprem etkisi yaptı. Alman Bild ve Kölner Express gazeteleri, haberi "Daum depremi" başlığıyla okuyucularına duyururken, İspanya'nın El Mundo ve Marca gazeteleri de "Aragones kovuldu, F.Bahçe Daum'la anlaştı" ifadesini kullandı.
Köln kulübünden dün yapılan açıklamada da transfer resmen doğrulandı. Kulüp başkanı Wolfgang Overath, "Daum F.Bahçe ile anlaştı. Ayrıldığı için üzgünüz. Büyük bir sürpriz oldu" diye konuştu.

Daum, dün öğleden sonra avukatları vasıtasıyla yazılı bir açıklama yaparak Alman kamuoyunu bilgilendirdi. Tecrübeli teknik adam, "Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birinden cumartesi günü sportif ve maddi açıdan çok iyi bir teklif aldım. Avukatlarım hafta sonunda uzun vadeli bir sözleşme hazırladı, ben de bunu dün (önceki gün) imzaladım" yorumunu yaptı. Daum'un Köln başkanını gece yarısı aradığı ve "F.Bahçe beni çağırdı, gidiyorum" dediği belirtildi. Öte yandan Daum'un gelmesi, F.Bahçeli taraftarların büyük bölümü tarafından sevinçle karşılandı.

AYKUT KOCAMAN FENER'E SPOR DiREKTÖRÜ OLUYOR
F.Bahçe; eski futbolcusu, teknik direktör Aykut Kocaman'a da spor direktörlüğü teklifinde bulundu. Kocaman'a geniş yetkiler öneren başkan Aziz Yıldırım, "Daum'la birlikte çalışacaksın. Samandıra'dan ve yerli transferlerden sen sorumlu olacaksın" dedi. Kocaman bir-iki gün içinde kararını verecek.

iLK DUYURAN GAZETE YiNE FOTOMAÇ OLDU
Tüm Türkiye, Daum'un Fenerbahçe'nin yeni hocası olduğunu Fotomaç'tan öğrenirken, haberimiz Türk ve Avrupa medyası- na kaynak oldu. Fotomaç dı.ındaki tüm gazeteler, bu büyük transfer geli.mesinde 'uzun atlama' oynarken, Fotomaç yine transfer haberciliğindeki öncülüğünü belgeledi. Tecrübeli Fenerbahçe muhabirimiz ve yazarı mız Emre BOL, Daum haberini kaynağından alan ilk Türk gazetecisi oldu.

DEV TRANSFERiN PERDE ARKASINI DA FOTOMAÇ AÇIKLADI
Transferi Türkiye'ye ilk duyuran gazete olan Fotomaç dün de bu man.eti ile transferin perde arkasını okurlarına en doğru biçimi ile verdi. Transferi 'Önce Fotomaç Yazar , Sonra Diğerler geleneği bu transfer döneminde de sürüyor. Fotomaç'a gösterdikleri müthi. ilgi ve sonsuz güven için tüm okurlarımıza bir kez daha te.ekkür ederiz!

Aragonez Yolcu


F.Bahçe serüvenini bitiren Aragones ülkesinin yolunu tuttu. F.Bahçe ile tazminat konusunda anlaşan İspanyol hocayı sadece Volkan Ballı uğurladı. Aragones'e 3 milyon euro'luk tazminatı 10 taksitte ödenecek. 8 bavulla giden 'Dede' havaalanında gazetecilerle tartıştı.

Bugün Anlaşma Sağlanırsa Topuz Fenerde


Sarı-lacivertli ekip, yerli transfer piyasasının gözde ismi Mehmet Topuz'u da renklerine bağlıyor. Yıldız futbolcu bugün F.Bahçe ile görüşecek ve çok büyük ihtimalle anlaşma sağlanacak. Bir son dakika pürüzü çıkması halinde ise Mehmet Topuz, Beşiktaş'la masaya oturacak.


Topuz Fener'de

Başkan Recep Mamur, "Reddedemeyeceğimiz bir teklif aldık" derken, 26 yaşındaki oyuncu ayrıntıları görüşmek için çağrıldı.

Hep gündemde
Transferde tuttuğunu koparan F.Bahçe, Kayserisporlu Mehmet Topuz'u da bitirdi. Son yıllarda sık sık gündeme gelen 26 yaşındaki orta saha oyuncusu ile prensipte anlaşıldığı, detayları konuşmak için İstanbul'a çağrıldığı öğrenildi. Kayserispor Başkanı Recep Mamur, "Satmayı düşünmüyorduk ama reddedemeyeceğimiz bir teklif aldık"
diyerek Mehmet Topuz'un yuvadan uçtuğunu söyledi.

Daum onayladı
Beşiktaş ile kapışan F.Bahçe, milli oyuncuya bir an önce imza attırmak istiyor. Başkan Aziz Yıldırım'ın "Savaşan futbolcular istiyorum" diyerek tarif ettiği Topuz'a teknik direktör Daum'un onay vermesiyle iş sadece resmi imzaya kaldı. İstanbul'da yapılacak görüşmede Mehmet'e verilecek paranın ödeme şekli konuşulacak. Kayseri'ye verilecek bonservis bedeli ise sır gibi saklanıyor.

Barnetta tamam gibi


Teknik direktörlüğe Daum'u getiren F.Bahçe, B. Leverkusen'in İsviçreli yıldızı Barnetta'yla da el sıkıştı. Her iki kanatta oynayabilen 24 yaşındaki futbolcu ile bir hafta içinde sözleşme imzalanması bekleniyor.


Barnetta tamam gibi

Teknik direktör sorununu Daum ile çözen F.Bahçe, İsviçreli Tranquillo Barnetta'yı da bitirdi. Leverkusen'den ayrılan 24 yaşındaki kanat oyuncusu ile her konuda anlaşıldığı öğrenildi. F.Bahçe yönetimi, "Hoca almadan oyuncu alıyorlar" eleştirisinden korktuğu için imzayı bekletiyor.

Alman ekibi ile bir yıl daha sözleşmesi bulunan Barnetta işini
Daum çözecek. Leverkusen'de daha önce çalıştığı için yönetimi ile iyi ilişkileri olan Daum, "Barnetta'yı bana bırakın" dedi. Her iki kanatta da oynayabilen İsviçreli oyuncu, "Leverkusen'den sıkıldım" açıklaması yapmıştı.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü