Pages

14 Haziran 2009 Pazar

Transferler


* Sözleşmesi bitenler: Volkan Demirel
* Sözleşme yenileyenler: Alex, Carlos, Selçuk, Deivid
* Gelenler: Bilica (Sivas), Bekir İrtegün (G.Antep), Mehmet Topuz (Kayseri)
* Gidenler: Yasin Çakmak (Sivas), Lugano
* Gündemdekiler: Özer (Ankara), Ufuk (Manisa), Aurelio (R. Betis), Poulsen (Juventus), Seedorf (Milan), İsmail (G.Antep), Sercan, Volkan (Bursa), İbrahim Akın, Tjikuzu (İstanbul BŞB), LucaToni, Hamit (B. Münih), Forlan (A. Madrid), Barnetta (Leverkusen), Luisao (Benfica), Sinan (Brommapojkarna)

Topuz Fenerde


Başkanım Sayın Aziz Yıldırım'a transferimde gösterdiği büyük fedakârlık için teşekkür ederim. Fenerbahçe formasıyla çok büyük başarılara imza atacağım".


Türk futbolunun son dönemlerde yetiştirdiği en büyük yıldızlardan olan Mehmet Topuz, Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Daha önce Beşiktaş'la prensip anlaşmasına varan ve "Doğuştan Beşiktaşlıyım!" diyen Topuz, dün resmen Fenerbahçeli oldu. Önceki gece başkan Aziz Yıldırım'ın Kayseri'den özel operasyonla İstanbul'a getirdiği ünlü futbolcu mutluluğunu şu cümlelerle ifade etti:

"Her futbolcu gibi ben de bir gün Fenerbahçe formasını giymek istiyordum. Sonunda bu hayalim gerçek oldu. Bu transferin gerçekleşmesinde büyük fedakârlıklar yapan başkanım Sayın Aziz Yıldırım'a çok teşekkür etmek istiyorum. Beni kadrolarında görmek isteyen Beşiktaş'a da çok teşekkür ederim. Fenerbahçe forması ile büyük başarılara imza atıp, şampiyonluklar yaşayacağım. Fenerbahçe artık benim yuvam."

Aziz Yıldırım'ın büyük başarısı
Mehmet Topuz transferi Beşiktaş ve Fenerbahçe kulüplerini karşı karşıya getirirken, zaferi Aziz Yıldırım kazandı. Yıldırım, bir transferde önce futbolcunun kulübü ile anlaşmanın ne kadar önemli olduğunu taraflı tarafsız herkese göstermiş oldu.

Çifte Transfer

Başkan Yıldırım, "Sıra dünya yıldızında" diyerek sambacıya yöneldi. Manchester City ise Robinho-Güiza takası önerdi.
Juninho


Alex'ten çok iyi
Transferin Türkiye ayağını (Bilica, Mehmet Topuz, Bekir) başarıyla yürüten Fenerbahçe, dünya yıldızı almak için de harekete geçti. Mehmet Topuz işini sonuçlandıran Yıldırım'ın, Juninho'yu bitirmek için seferber olduğu öğrenildi. Lyon ile ilişiğini kesen 34 yaşındaki oyuncu için, "En az Alex kadar yetenekli. Üstelik ondan
çok koşuyor" yorumları yapılıyor.
Robinho

İş ciddiye bindi
M.City'ye yaklaşık 40 milyon euro'ya mal olan Robinho da Fenerbahçe'nin gündeminde. İngiliz ekibinin "Güiza'yı verin, Robinho'yu alın" teklifi Fenerbahçe'ye ulaştı. Premier Lig takımı, Güiza için 12 milyon euro değer biçerken takas gerçekleşirse Fenerbahçe'nin kasasından 25 yaşındaki orta saha oyuncusu için çok az para çıkacak. Yıldırım ve Daum son kararı verecek

Appi'ye Şartlı ''EVET''


Lugano'nun gitmemesi, Josico ile Maldonado sorununun çözülememesi nedeniyle yabancı kontenjanını açamayan Fenerbahçe, Appiah'a şartlı "Evet" dedi. Ganalı oyuncu, İstanbul'da sağlık kontrolünden geçecek ve maç başına özel bir anlaşma ile renklere katılacak.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü