Pages

21 Haziran 2009 Pazar

Paulsen Ya Git Yada Kulübede Oturursun


Fenerbahçe'nin uzun süreden beri ikna etmeye çalıştığı Poulsen'e Juventus'tan ültimatom geldi. İtalyan kulübü ile her konuda anlaşan sarı-lacivertliler, futbolcuyu ikna edemeyince devreye Juventus Futbol Direktörü Alessio Secco girdi. Secco, cuma akşamı evlenen Poulsen'e "Ya Fenerbahçe'ye gidersin ya da seni oynatmayız, bütün maçlarımızı tribünden izlersin" diye tepki gösterdi. Danimarkalı orta alan oyuncusunun bu şok gelişme üzerine Fenerbahçe'nin teklifini kabul edeceği vurgulandı.

Poulsen'e rest çektiler

F.Bahçe'nin transfer için ikna etmeye çalıştığı Christian Poulsen'e kulübü Juventus da rest çekti. İtalyan ekibinin futbol direktörü Alessio Secco, "Ya F.Bahçe'ye gidersin ya da kulübede oturursun. Kararını ver" diyerek Danimarkalı ön liberoya son sözünü söyledi. Geçtiğimiz cuma evlenen ve huzursuz şekilde balayına çıkan
27 yaşındaki oyuncu, F.Bahçe'ye daha sıcak bakmaya başladı.

Kanute Gelebilir


Sevilla ile görüşmede "Olabilir" cevabını alan F.Bahçe transferi tersten bitirecek, önce Kanoute ikna edilecek.


RESMİYETE BİNDİ
F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım yıllardır takımda görmek istediği Frederic Kanoute için bastırıyor. Sevilla Başkanı Del Nido ile yapılan görüşmede, "Neden olmasın" cevabı alan F.Bahçe önceliği Malili golcüye verdi. Sevilla'nın 20 milyon euro'luk bonservis bedeli çok bulunurken, rakamın 15 milyona
çekileceğini düşünen Yıldırım, "Önce Kanoute'yi gelmeye ikna etmeliyiz" dedi.

BOYUN EĞMEZ
Mehmet Topuz'un transferinden farklı olarak önce 31 yaşındaki yıldızla anlaşmak isteyen Yıldırım, "Sevilla'nın işi parayla biter. Ancak Kanoute farklı biri ve asla 'oldu bitti'ye getirilemez. Önce onunla görüşelim, gönlü varsa Sevilla ile pazarlığa devam ederiz" dedi. Geçen sezon 34 maçta 18 gol atan Fransız vatandaşı Kanoute, "F.Bahçe'nin teklifi beni çok heyecanlandırdı" diye konuştu.

Bu Kezde Fenerbahçe Galatasaray Arasında Futbolcu Anlaşmazlığı


Haldun Üstünel, Betis Kulübü Sportif Direktörü Manuel Monparnet'i arayarak, "Oliveira'yı sakın Fenerbahçe'ye vermeyin. Biz geliyoruz ve size daha iyi şartlar sunacağız" dedi. Üstünel, Oliveira'ya da "Fenerbahçe'ye imza atma" uyarısını yaptı. Bu gelişme üzerine Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 'Oliveira Savaşı' başlamış oldu.


Türk spor basınında ilk kez Fotomaç'ın duyurduğu "Ricardo Oliveira Fenerbahçe yolunda" haberimiz, Brezilyalı golcüyü transfer etmek isteyen Galatasaray yönetimini telaşlandırdı. Sarı-kırmızılı yöneticiler hemen devreye girdiler ve böylelikle Fenerbahçe ile Galatasaray arasında Ricardo Oliveira savaşı başladı. Sarı-kırmızılılar, Fotomaç'ın ses getiren
manşetinden sonra Oliveira'yı kiralama politikasının yanlış olduğunu anladılar. Oliveira transferinde farklı bir strateji geliştiren Galatasaray yönetimi adına yönetici Haldun Üstünel hemen Betis Kulübü Sportif Direktörü Manuel Monparnet'i aradı. Üstünel, "Oliveira'yı Fenerbahçe'ye vermeyin, onu biz transfer edeceğiz. Hemen İspanya'ya geliyoruz, bizim şartlarımız çok daha cazip" teklifini sundu.

Yönetici Haldun Üstünel ile Murat Yalçındağ, Fenerbahçe'yi devre dışı bırakıp transferi bitirmek için önceki gün Sevilla'ya uçtu. Fenerbahçe'de ise Oliveira transferi için Ali Yıldırım görevlendirilirken, başkan Aziz Yıldırım'ın da sambacının transferi için İspanya'ya gidebileceği belirtildi. Bu transferde dün iki kulüp adına şu çarpıcı gelişmeler yaşandı: Haldun Üstünel geçen seneden samimiyet kurduğu Oliveira'yı aradı ve "Sevilla'ya geliyoruz, sakın Fenerbahçe'ye imza atma" dedi. Ancak bu sefer de devreye Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncuları girerek Oliveira'ya, "Türkiye'nin en zengin kulübüne gel. Çok mutlu olursun" dediler. Fenerbahçe ile Galatasaray, gol sihirbazı Oliveira için İspanya'da üs kurarken, birbirinden cazip tekliflerle art arda Betis kulübünün kapısını çalıyorlar.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü