Pages

2 Temmuz 2009 Perşembe

İkna Etmek Kaldı


İtalyan ekibi, "Bu işi bitti bilin" haberi gönderdi, Ali Koç Danimarka'ya gitti. Ön libero ile imza artık an meselesi.

Daum'un resmen açıklanması ve idmanların başlamasıyla harekete geçen F.Bahçe, Christian Poulsen'i bitirmek üzere. Juventus, 7.5 milyon euro bonservis ödemeye razı F.Bahçe'ye gitmek istemeyen oyuncu için, "Poulsen'i biz ikna ederiz" mesajı gönderdi. Bunun üzerine yönetici Ali Koç hemen Danimarka'ya uçtu. Koç'un balayını bitirip Kopenhag'a dönen 29 yaşındaki
ön libero ile anlaşmanın detaylarını konuştuğu, birkaç gün içinde resmi imzanın atılacağı öğrenildi.

Manşetlere çıktı
F.Bahçe-Poulsen-Juventus arasında yaşanan görüşmeler İtalyan basınında olduğu gibi Danimarka basınında da yer buluyor. İtalya'nın ünlü spor gazetesi Tuttosport dün "F.Bahçeliler bugün (çarşamba) Kopenhag'da Poulsen'i ikna etmeye çalışacaklar" diye yazdı. Gazete Danimarkalı ön liberonun daha önce F.Bahçe'nin yıllık 4 milyon euro'luk teklifini reddettiğini de ekledi. Daum'un ısrarla istediği ve yaklaşık 1 ay önce görüştüğü Poulsen'den Olabilir' cevabı aldığı da belirtiliyor.

Fenere Beton Gibi Stoper


İngiltere'nin The Evening Chronicle gazetesi, sert futbolu nedeniyle "Beton" diye adlandırılan 23 yaşındaki stoperin İstanbul'un yolunu tutacağını yazdı.

Transferde ince eleyip sık dokuyan ve gündeminde birçok isim bulunan F.Bahçe, Newcastle United'lı Steven Taylor'ın da peşine düştü. İngiltere'nin The Evening Chronicle gazetesinde yer alan habere göre, küme düşen Newcastle'ın başarılı isimlerinden Taylor bir alt ligde oynamak istemediği için takımdan ayrılacağını açıkladı. 23 yaşında, 1.88 boyundaki
Taylor'ın en ciddi talibi ise F.Bahçe oldu. Haberde Taylor'ın, UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele edeceği için F.Bahçe'ye sıcak baktığı vurgulandı.

Steven Taylor, takımı küme düşmesine rağmen son dönemde İngiliz futbolunun yetiştirdiği en başarılı stoperlerden biri olarak gösteriliyor. Newcastle taraftarlarının, sağlam yapısı ve tatlı-sert futbolu nedeniyle 'beton' diye de adlandırdığı Taylor, kısa süre öncesine kadar "Yeni Terry" olarak anılıyordu. Chelsea'li Terry'ye benzetilmekten büyük gurur duyduğunu söyleyen Taylor, "Kendime onu örnek alıyorum. Fakat Terry'den daha iyi olmaya da kararlıyım" demişti. Taylor'ın Newcastle ile 2011'e kadar sözleşmesi bulunuyor.

Guiza Gitmek İstiyor


Güiza, Fener'den ayrılmaya kararlı. Birkaç gün önce "F.Bahçe'ye dönmek istemiyorum. Valencia'dan teklif gelirse kabul ederim" diyen Okçu, adının A. Madrid ile geçmesiyle ilgili olarak ise "Gitmeyi nasıl istemem" dedi. Marca'daki haberde, "Güiza İspanya'ya dönmek istiyor" denildi.
Futbol Futbol