Pages

8 Ağustos 2009 Cumartesi

Rakibimiz Sion


Sarı-lacivertliler, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda ilk maçını deplasmanda oynayacak. Maç tarihleri ise 20 ve 27 Ağustos


***

Rakip Sion

Sarı-lacivertliler, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda ilk maçını deplasmanda oynayacak. Maç tarihleri ise 20 ve 27 Ağustos.

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi play-off turundaki rakibi İsviçre'nin FC Sion takımı oldu. Seribaşı olarak girdiği kurada, Fenerbahçe'nin muhtemel rakipleri Çek Cumhuriyeti'nden Slovan Liberec, Fransa'dan Guingamp, İsviçre'den FC Sion ve Avusturya'dan Sturm Graz olarak belirlendi. Sarı-lacivertliler
bu rakipler arasından, geçtiğimiz sezonun İsviçre Kupası şampiyonu ile eşleşti.

BU SEZON 4. SIRADA
Önceki turları maç yapmadan geçen FC Sion, UEFA Avrupa Ligi'ne Fenerbahçe'yle yapacağı play-off turu maçlarıyla başlayacak. FC Sion, bu sezon İsviçre Ligi'nde topladığı 6 puanla halen 4. sırada yer alıyor. Sarı-lacivertliler, ilk maçı 20 Ağustos Perşembe günü deplasmanda oynayacak. Rövanş mücadelesi ise 27 Ağustos Perşembe günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yapılacak.

Takım Süper


"Bu takım aya gidecek. Gitmekle kalmayıp sağ salim geri de dönecek. Kadrom 2003'tekinden çok daha iyi".

Honved maçı sonrası Daum ile sıcak bir sohbetin içinde bulduk kendimizi. Yeni dönemde herkesi şaşırtmaya devam eden Alman hoca F.Bahçe'yi rokete benzetti. Daum, "Bu roketlerde önemli adımlar vardır. Düğmeye çok iyi basarsınız, güzel bir patlama ve roket ileri fırlar. En yükseğe çıkar, yörüngeye oturur. Ancak iş burada bitmez.
Roket sağlam olarak geri gelmelidir. Bu sezon yaşayacağımız durumun özeti budur" diye konuştu. Alman çalıştırıcı kadronun 2003'e kadar çok daha iyi olduğunu söyledi.

DENİZLİSPOR KADER DEĞİL
Sezonun ilk maçının Denizlispor'la olması Daum için çok anlamlı. Çünkü Denizli'de berabere kalınmış ve şampiyonluk kaçmış, Daum gönderilmişti. "Hocam bu kader mi" diye sorduğumuzda güldü. "Aykut Kocaman" demekle yetindi. Çünkü kurayı Kocaman çekmişti. "Roket, ilk maçta arıza yaparsa" diye geçmiş sezon açılışlarını hatırlattığımızda da tecrübeli hoca, hemen füzeyi yeniden yapmaya başlayacaklarını ekledi.

24 SAATTE KARAR VERDİM
Futbolda her sonuca hazır olmak gerektiğini belirten Daum, "Biz Denizli ile berabere kaldık, şampiyonluk kaçtı. O sezon Malatya küme düştü. Kimse bunu konuşmuyor. İşte bu futbol" dedi. F.Bahçe'ye ilk geldiğinde bazı şeyleri kanıtlaması gerektiğini, şimdi daha rahat olduğunu söyleyen Daum, "Kararımı 24 saatte verdim. Ya Köln'de kalacak, sıradan bir ekibi çalıştıracak ya da F.Bahçe'ye gelecektim" ifadesini kullandı.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü