Pages

23 Eylül 2009 Çarşamba

10. HAFTA Akllı Fikri Orda


10. haftadaki G.Saray maçı için şimdiden sıkı çalışma yapan Daum, yardımcılarına geniş bir rapor hazırlatıyor.


Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, lig lideri Galatasaray'ın şifrelerini çözmek için hummalı bir çalışma başlattı. Sarı-lacivertli hoca, 10. haftada Kadıköy'de karşılaşacakları ezeli rakipleri hakkındaki her türlü bilgiyi toplatıyor. Daum, bu iş için oğlu Marcel ve yardımcısı Ayhan Tumani'yi görevlendirdi.

Tumani , G.Saray'ın Kasımpaşa maçını Recep Tayyip Erdoğan stadında canlı olarak seyrederken bol bol not tuttu. Rakip takımları izlemekle görevlendirilen Marcel de sarı-kırmızılı ekibin istatistiki bilgilerini güncel tutarken, yayıncı kuruluştan G.Saray'ın tüm maç kasetleri Samandıra'ya getirildi.

Ardayla 15dk Yetmedi


Sezon başında G.Saray Başkanı Polat'a "Arda ile 15 dakika görüşeyim onu Fenerli yaparım" diyen F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün yıldız oyuncu ile İstinye Park'ta bir araya geldi. Görüşme tam 15 dakika sürdü.

***
Zaman yetmedi

Uğruna 15 milyon euro'yu gözden çıkardığı milli oyuncuyu 15 dakikada Fenerbahçeli yapacağını iddia eden başkan, yakaladığı fırsatı kullanamadı!...

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, İstinye Park'ta bir araya geldiği Arda Turan'ı ikna edemedi... Sezon öncesi uğruna 15 milyon euro'yu gözden çıkardığı G.Saray'ın 10 numarası ile 15 dakika görüşmesi halinde onu F.Bahçeli yapacağını iddia eden Yıldırım, tam 15 dakika süren görüşme sonunda istediğini alamadı. İkilinin, gündeme damga vuran sürpriz buluşmasından
sonuç çıkmadı.

Tüm gözler o masada!
İstinye Park'ta asbaşkan Şekip Mosturoğlu ile yemek yiyen başkan, büyük bir sürpriz ile karşılaştı. G.Saray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ile Arda da aynı restorana geldi. Sezgin ile Arda'nın Yıldırım'ın masasına gitmesi ile tüm gözler o bölgeye çevrildi. Başkanın elini öpen milli oyuncu, 15 dakika süren görüşme sonrası "Hâlâ G.Saraylıyım" şeklinde espri yaptı.

Gidersen Güle Güle


F.Bahçe yönetiminin Brezilya basınına sık sık ülkesine dönmek istediği yönünde mesajlar veren Carlos'a gitmek istemesi halinde devre arasında yol vereceği belirtiliyor. Daum'un da bu konudaki raporunu dikkate alacak yönetim, Carlos giderse iyi bir golcü almayı düşünüyor.

Daha Ne Yapsınlar?


Volkan: Biz o teri sahada taraftarımız için akıtıyoruz Selçuk: Protestoyu değil, alkışlanmayı hak ediyoruz Galibiyete rağmen taraftarın protestosu ve yapılan ağır eleştiriler, 6'da 6 yapan takımı rahatsız etti...


***

Daha ne yapalım?

Galibiyete rağmen taraftarın protestosu ve yapılan ağır eleştiriler, 6'da 6 yapan takımı rahatsız etti... Volkan: Biz o teri sahada taraftarımız için akıtıyoruz Selçuk: Protestoyu değil, alkışlanmayı hak ediyoruz.

Twente yenilgisi sonrası tepki toplayan Fenerbahçeli futbolcular, 1-0'lık galibiyete rağmen İstanbul BŞB maçı sonrası da taraftarın protestosuyla karşılaştı. Sarı-lacivertli taraftarlar, sahadaki mücadelelerini beğenmedikleri takımı zaman zaman ıslıklarken, yer yer de protestolar yaşandı. Bu durum başta futbolcular olmak üzere, teknik direktör Daum
ve yönetimi rahatsız etti.

Sadece sabır gerek
Daum tepkisini maçtan sonra, "Bizi protesto edenler hiç 6'da 6 görmüş mü" diyerek ortaya koydu. Futbolcular ise Daum kadar soğukkanlı değil. İsyan büyük! Volkan Demirel, "Biz o teri sahada taraftar için akıtıyoruz. Öndeyken bile protesto edilmek çok yıkıcı" dedi. Selçuk da "Protestoyu değil alkışlanmayı hak ediyoruz. İyi yerlere geleceğiz. Sadece sabır istiyoruz" diye konuştu.

Yavaş Yavaş


Ocak ayında Brezilya'ya döneceğini söyleyen sambacı İstanbul BŞB maçında yedek kulübesinden bile çıkamadı.


Soğuk rüzgarlar
Hâlâ dünyanın en iyi sol bekleri arasında gösterilen Roberto Carlos, ilk 11'deki formasını Vederson'a kaptırdı. Twente sınavının 65. dakikasında oyundan alınınca Daum ile arasında soğuk rüzgarlar esen sambacı, İstanbul BŞB maçında kendisini yedek kulübesinde buldu. Görünen o ki Daum, bir türlü beklediği verimi alamadığı
Carlos'u alıştıra alıştıra yedek kulübesine çekiyor.

Merak konusu
Vederson'un yüksek performansı da Carlos'u kulübeye doğru iterken, Daum "Carlos'suz bir takım" fikrini empoze etmeye çalışıyor. Daum'un, Carlos kenarda dururken Belediye maçında Uğur'u oyuna alması da bu projenin bir parçası olarak yorumlandı. Devre arasında ülkesine gitmek isteyen Carlos'un yedek kalmaya devam etmesi halinde tavrının ne olacağı da merak konusu.

Şımaarık Kazım


¨Sanırsınız sahada bir Harlem yıldızı dolaşıyor Daum sahiplendiği sürece daha beteri olacak".

Dersini almalı
Belediye maçında oyundan alınırken kendisini ıslıklayan taraftarlara meydan okuyan Kazım'ın sabıka dosyası giderek kabarıyor. Sarı-lacivertli renklere gönül verenler, Kazım'ın iyi bir derse ihtiyacı olduğu fikrinde birleşirken, Daum ise onu korumaya devam ediyor. Alman hoca yine "Kazım'a sahip çıkmalıyız" dedi.

Daha
beter olur
Otoriteler ve taraftarlar, Colin Kazım'ı Daum'un şımarttığı fikrinde birleşirken, ortaya şöyle yorumlar çıktı: "Sanırsınız ki Amerikanvari yürüyüşü ile sahada bir Harlem yıldızı dolaşıyor. Şımarık bir çocuk gibi. Daum onu sahiplendiği sürece daha beteri olacak. Islıklamak yanlış. Ancak o da yangına körükle gitmemeli."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü