Pages

25 Eylül 2009 Cuma

Bomba Takas


Türk futbolunun iki büyük kulübü Fenerbahçe ile Trabzonspor geniş yankı uyandıracak bir takasa hazırlanıyor. Bu büyük harekatı başlatan taraf ise Trabzonspor oldu. Başkan Sadri Şener, geçen hafta Kulüpler Birliği toplantısında bir araya geldiği Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a "Senden bir isteğim var Aziz başkan. Uğur Boral'ı bize ver. Sol kanatta
iyi bir oyuncuya ihtiyacımız var. Sen onay verirsen, oturur bonservisini konuşuruz; üç aşağı beş yukarı anlaşırız. Eğer satmak istemezsen kiralama formülü üzerinde de düşünebiliriz" dedi.

Edinilen bilgiye göre, Aziz Yıldırım bu teklif üzerine "Transfer işlerinde her şey olabilir, fakat benim de bir isteğim olacak. Tamam, ben sana Uğur'u veririm ama sen de bana Yattara'yı ver. Böylece hiç para konuşmaya gerek kalmaz. İki taraf da memnun olur" karşılığını verdi. Ancak Yıldırım ile Sadri Şener arasındaki bu konuşma, diğer başkanların yanlarına gelmesiyle yarıda kesildi. Öte yandan teknik direktör Christoph Daum'un forma vermediği ve bu sezon sadece 8 dakika oynattığı Uğur Boral'ın Trabzonspor'a sıcak baktığı belirtiliyor.

Yattara her an vatandaş olabilir
Yattara, Türk vatandaşlığına başvuruda bulunmasına rağmen dosyasındaki basit bir belgenin eksikliği nedeniyle henüz sonuç alamadı. Vatandaşlığa geçme koşullarına sahip olan bu belgeyi getirirse yasal süreç hızlanacak ve yıldız futbolcu vatandaş olacak. Yattara'nın ileride yerli statüsünde oynayabilecek olması F.Bahçe'ye cazip geliyor.

R.Carlos Yolcu


Sambacı, "Artık yedek kalıyorum. Demek ki Fener'deki misyonum da bitmiş" diyerek Yıldırım'dan izin istedi

***

İpleri kopardı

İyice dillendi
Sezon başından beri, "Ülkeme dönmek istiyorum" diyen Roberto Carlos'un Corinthians ile anlaştığı iddia edildi. İspanya ve Brezilya basınında sık sık gündeme gelen transfer artık Samandıra'da da konuşuluyor. Daum'un yedek bırakmasıyla harekete geçen Roberto Carlos, ara transferi beklemeden izin istedi.

Daum'a bağlı

Başkan Aziz Yıldırım ile görüşen sambacı, "Daum beni yedek bırakıyor. Demek ki F.Bahçe'deki misyonumu tamamladım. Üstelik yabancı kontenjanı sorun oluyor. İzin verirseniz gitmek istiyorum" dedi. Başkan Yıldırım'ın Daum ile görüştükten sonra kararını Carlos'a ileteceği belirtiliyor.

Galatasaray'da Semihe Göz Dikti


Kanarya'nın Arda ısrarına sinirlenen Başkan Adnan Polat, ailesi fanatik G.Saraylı olan Semih'i sezon sonunda kadroya katmak istiyor

***

Polat'tan karşı atak

Takvim Türkiye'de futbol gündemini sarsacak bir haberi daha gün yüzüne çıkartıyor... Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın ısrarla Arda Turan'ı istemesine sinirlenen Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın müthiş bir misilleme planı içinde olduğu ortaya çıktı. Alınan bilgilere göre, Polat'ın hedefindeki isim Sarı-Lacivertliler'in golcüsü Semih Şentürk...

Cimbom
transfer için çalışmalara gizliden gizliye başladı.

Ailesi de "git" diyor!
Semih'in yakın arkadaşı Arda'ya F.Bahçe'de yedek kalmasından dolayı duyduğu rahatsızlığı anlattığı ve Arda'nın da durumu Başkan Polat'a ilettiği öğrenildi. Semih'in ailesinin de fanatik G.Saraylı olduğu ve transferi çok istediği belirlendi. Yıldız futbolcunun sezon sonu sözleşmesi biteceği için transferi bedavaya gelecek.
TAKVİM

Bizler de insanız


"Çirkin tezahüratlarla bir futbolcu kazanılmaz. Aşırı tepkiler ters teper. Motive olamazsam bir sonraki maç da kötü oynayabilirim".

Bizler de insanız
F.Bahçe'de kaçırdığı goller nedeniyle eleştirilerin merkezindeki isim olan Daniel Güiza, bu yüzden dertli mi dertli. İçine kapanan ve çok az kişiyle görüşen İspanyol futbolcu, suskunluğunu nihayet bozdu. Okçu, eleştirilerin dozunu ayarsız bulduğunu, bazen "insan olduğunun unutulduğunu" belirterek, baskıyı kaldırmak için
yoğun çaba serf ettiğini söyledi. Daniel Güiza, şöyle konuştu:

Küfür de yiyoruz
"Takımın en uç hattında oynuyorsanız eleştiriye hazır olmalısınız. Bu evreleri defalarca yaşadım. İspanya'dan alışığım. Ancak Türkiye'de durum biraz farklı. Protestoyu, ıslıklamayı anlıyorum. Ancak küfür de yiyoruz. Futbolcu böyle kazanılmaz. Aşırı tepkiler ters tepebilir. Kendi adıma konuşayım; motivasyonum bozulursa bir sonraki hafta da kötü oynayabilirim."
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü