Pages

6 Ekim 2009 Salı

Maradona`dan Fenerbahçe`ye Övgü


Sporx yazarlarından Esat DERGİ son yazısında ligin çehresindeki görüntünün 8 haftadır aynı olduğuna işaret ediyor. Oynanan futboldan çok bir dönemde kazanmanın takıma getireceklerini ifade eden yazar "Maradona by Kusturica" filminde Arjantinli efsanenin sözlerinden örnek veriyor.

Marodana
Yazıdan bir kısım;

"Galatasaray Ankaragücü'ne kaybederken önceki haftalardan farklı bir futbol mu oynadı? Bunun üzerine saatlerce düşünün. Sonra bir kez daha düşünün, şimdi bir kez daha düşünün. Artık devir epey uzun bir süre haftalar aylar değil, birkaç sene Fenerbahçe..."

Kendi Rekorunu Kendi Kırdı


45 yıllık 'lige en iyi başlama' rekorunu kıran Kanarya, yine kendisine ait 12 maçlık zafer serisini tarihe gömmek istiyor.


Ligin ilk 8 maçını kazanarak 45 yıllık kendisine ait "Kırılmaz" denen rekoru paramparça eden Fenerbahçe, çıtayı daha da yükseltti. Sarılacivertlilerin yeni hedefi, 2005-2006 sezonunda elde edilen 12 maç üst üste kazanma rekorunu 13'e taşımak. Fenerbahçe, o sezonun 3. haftası ile 14. haftası arasındaki tüm karşılaşmalarını kazanarak başarılması güç
bir zafer serisi yakalamıştı.

İşi kolay değil
Ligde ilk 8 maçını kazanan Kanarya, 5 maç daha kazanarak adını yine tarihe yazdırmak istiyor. Fenerbahçe'nin bunu başarması için sırasıyla Gaziantep (D), G.Saray, Kayseri (D), Ankara (başkent ekibi küme düşürüldüğü için bu maçın akıbeti şimdilik belirsiz), Beşiktaş'ı (D) yenmesi gerekiyor. Ancak bu kez işler kolay değil. Çünkü bu seride biri deplasmanda iki derbi maçı var.

Capel kaç papel?


Ligdeki başarısını Avrupa'ya da taşımak isteyen F.Bahçe, ara transferde çok önemli takviyeler yapacak. Daum, "Kimi istersin" diyen sarı lacivertli yönetime, ilk önce Diego Capel'in adını verdi

Turkcell Süper Lig'de 8 maçın 8'ini de kazanarak, kendisine ait "En iyi başlangıç" rekorunu geliştiren lider Fenerbahçe, bir yandan bu başarısının keyfini
sürerken bir yandan da dünya çapında ses getirecek transfer hamlelerine hazırlanıyor. Takımı tamamen kusursuz hale getirmesi için teknik direktör Daum'la bir görüşme yapan yöneticilerin, Alman hocaya adeta "Dile bizden ne dilersen" diyerek, transferde her türlü isteğe açık olduklarını söyledikleri öğrenildi.

Daum'un, yönetimin jestinden çok etkilendiği kaydedilirken, sol kanattan beklediği verimi bir türlü alamadığı için bu bölgeye takviye istediği belirtildi. Carlos'un ocakta gitme ihtimali, Vederson'un istikrarsızlığı, Santos'un da ideal bir sol kanat oyuncusu olmaması nedeniyle, bu mevkiye transfer isteyen Daum'un, Sevilla'lı Capel'in ismini telaffuz ettiği vurgulandı. Bunun üzerine yönetimin, 21 yaşındaki Capel için İspanyol kulübünün nabzını yoklamaya başladığı ifade edildi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü