Pages

26 Ekim 2009 Pazartesi

10. Yıl Nutku


Sarı-lacivertliler, Kadıköy’de Aslan’ı üst üste 10. kez yenip rekora koştu.

Gelenek devam etti
Fenerbahçe , ezeli rakibi Galatasaray karşısında dün önemli bir zafere daha imza attı. Kadıköy'de oynadığı lig maçlarında tam 9 senedir Aslan'a puan şansı vermeyen sarı-lacivertli takım, bu geleneğini yine sürdürdü. Galatasaray'ı üst üste 10. kez Saracoğlu Stadı'nda mağlup eden Fenerbahçe böylece rakibine karşı galibiyet
rekorunu geliştirmiş oldu.

27 yıldır boş geçmiyor
Sarı -lacivertli takım 10'luk zafer zincirinde Galatasaray filelerini 27 kez sarsarken, kalesinde ise 5 gol gördü. Fenerbahçe, Turkcell Süper Lig'de 1982 yılından bu yana oynadığı tüm maçlarda ise Aslan'a gol atmayı başardı. Sarı-lacivertli takım, 27 yıllık bu seride 28 karşılaşmada 64 gole ulaşırken, Galatasaray ise rakip fileleri sadece 30 kez sarsabildi.

Derbilerin Lordu Fenerbahçe


Fenerbahçe bir kez daha derbilerin kralı olduğunu kanıtladı. Dün Galatasaray'ı mağlup ederek, son 10 lig maçında 8. galibiyete imzasını atan sarı-lacivertliler, Beşiktaş'a karşı da açık ara üstün durumda bulunuyor. Fenerbahçe, Kartal ile oynadığı 8 derbinin 6'sını kazanmayı başardı.

F.Bahçe Teknik Direktörü Daum


"Planlarımı sahaya harfiyen yansıtan takımımı kutlamam gerek. Çok koştuk, iyi mücadele ettik".


Orta sahada pres
F.Bahçe Teknik Direktörü Daum, derbide her şeyin istediği gibi gittiğini söyledi. Sahada iyi organize olan bir F.Bahçe izlediğini dile getiren Alman çalıştırıcı, "Planlarımı G.Saray'ı orta sahaya çekip, orada presle durdurmak üzerine kurmuştum. İsteklerimi harfiyen uygulayan takımımı kutluyorum" dedi.

Rakibi
teselli etti
Erken gelen ilk golün özgüven sağladığını vurgulayan Daum, Alex'i tebrik ederken, iyileşmesini sağlayan sağlık ekibine de teşekkür etti. Arda'nın bireysel kalitesinin derbide ortaya çıkmadığını sözlerine ekleyen Alman çalıştırıcı, maç sonunda Galatasaraylı futbolcuları tek tek sarılarak teselli etti.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü