Pages

10 Kasım 2009 Salı

Tuncay'dan İmdat Çağrısı


Stoke City'de 81'de oyuna girip 87'de kenara alınınca sinirden ağlayıp, kapıları tekmeleyen Tuncay, 'Babam gibi' dediği Yıldırım'a seslendi: Tek isteğim var; Fenerbahçe'ye dönmek

Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en önemli yıldızlar arasında yer alan Tuncay Şanlı, İngiltere'de yaşadığı dramatik olay sonrası, F.Bahçe'ye 'imdat çağrısı'
yaptı. Tuncay'ın, F.Bahçe'ye "kesin dönüş" kararı almasına neden olan şok edici olay önceki gün yaşandı. Golcü futbolcu, Stoke City'nin Hull City ile yaptığı maçın 81'inci dakikasında oyuna girdi. Ancak Stoke City'li Faye kırmızı kart görünce teknik direktör Pulis, 87'de Tuncay'ı kenara alıp bir defans oyuncusunu sahaya sürdü. Neye uğradığını şaşıran Tuncay'ı takım arkadaşları ve taraftarlar teselli etmeye çalışırken başarılı futbolcu soluğu soyunma odasında aldı. Sinirden ağlayıp kapıları tekmeleyen Tuncay o gece sabaha kadar uyuyamadı.

Dün sabah ise kararını verdi ve telefona sarılarak F.Bahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman'ı aradı. Yıldız futbolcu, "Aykut abi, bu şekilde oyundan alınmak onuruma dokundu. Adam benimle oyuncak gibi oynadı. Bu çirkin davranışları hak edecek hiçbir şey yapmadım. Artık İngiltere defterini kapatmak ve F.Bahçe'ye dönmek istiyorum. Tek isteğim bu. Para hiç önemli değil. Babam gibi gördüğüm Aziz başkan beni istiyorsa hemen gelirim" dedi. Kocaman ise "Sana kapımız daima açık. Sakın moralini bozma. Biraz bekle. Güzel şeyler olacak" karşılığını verdi. Bu gelişme sonrası şimdi tüm gözler Yıldırım'a çevrildi. Yıldırım'ın bu transfere onay vereceği ve milli oyuncunun devre arasında F.Bahçe forması giyeceği belirtiliyor.

Tony Pulis: Tuncay'a hesap verecek değilim
Stoke City'nin teknik patronu Tony Pulis, İngiltere'de büyük yankı uyandıran Tuncay olayıyla ilgili olarak dün şunları söyledi: "Yine olsa yine yapardım. 10 kişi kalmıştık ve mecburduk. Ayrıca bu kararın nedenini Tuncay'a açıklama zorunluluğum da yok. Hesap verecek değilim."

Fb Önemli Markalarda 19.


Avrupa'nın en önemli marka danışmanlık şirketi olan Brand Finance, 2009 yılı değerlendirmesinde F.Bahçe'yi en değerli 19. marka seçti. Sarılacivertli ekibin geçen yıla göre yüzde 20 büyüdüğünü belirten firma ilk 3 sırayı Manchester United, Real Madrid ve Barcelona olarak açıkladı.

Semih Şentürk' 6 Milyon Euro Teklif


'Ayrılma' yönünde açıklamalar yapan Semih'in, Fener'de kalması halinde 3 yıl için 6 milyon euro isteyeceği öne sürüldü.


Ayrılmak isteyen yıldızları nedeniyle başı dertte olan Fenerbahçe'de, Semih krizi de doruğa çıkıyor. Yedeklikten bıkan ve "ayrılma" fikrini daha sık telaffuz etmeye başlayan milli futbolcunun sözleşmesi bu sezon sonu bitiyor. Semih'in kalmak için ise ağır şartlar öne süreceği belirtiliyor.

1907haber.com'un iddiasına göre, sarı-lacivertli yıldızın
Fenerbahçe'de kalması 2 şarta bağlı: 3 yıllık sözleşme karşılığı 6 milyon euro+oynama garantisi. Yönetimin Semih'in bu isteğini kabul etmesi imkansız gibi görünürken, başkan Aziz Yıldırım'ın golcüyle bizzat görüşeceği öğrenildi.

Daum Beşiktaş'ı Çözemedi


Önemli maçlar öncesi maç kasetlerini izleyip, oyuncularına gösteren Alman hoca hangi 11'e göre ders çalışacağını şaşırdı.


Daum daha 11 gün olmasına rağmen Beşiktaş maçı hazırlıklarına başladı. Yayıncı kuruluştan siyah-beyazlı ekibin maç kasetlerini alan Alman hoca oluşturacağı CD'yi futbolcularına izletip, "Kazanmak için şunları yapmalıyız" diyecek. Maç kasetlerini seyreden Daum'un kafası iyice kafası karıştı. Çünkü siyah-beyazlı ekip iki maç üst üste aynı kadroyla mücadele
etmedi. Beşiktaş'ta 2 gol atan tek futbolcunun Bobo olması (10 golde 9 değişik ismin imzası var) da Daum'un kuşkularını haklı çıkartıyor.

Olasılık hesapları...
Mustafa Denizli'nin 11 lig maçında (Ankaraspor maçı hükmen kazanıldı) en güvendiği isimler Fabian Ernst ve Ferrari oldu. Sakat ya da cezalı olmazsa Denizli'nin Sivok ve Ekrem'den de vazgeçmediğini belirleyen Daum "olasılık" hesaplarına göre bir CD hazırlayacak. Beşiktaş'ın idman haberlerini bile dikkatle takip eden Daum, 21 Kasım'daki rakiplerinin "kilit" oyuncusu olarak Ernst'i görüyor. Alman futbolcuyu Emre ve Cristian kontrol edecek.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü