Pages

1 Aralık 2009 Salı

Kazıma Ceza Yolda


Fenerbahçe Kulübü, trafik kazası geçiren futbolcusu Kazım'a ''olay akşamı bulunduğu mekan ve orada bulunma saati''ne ilişkin gerçekleri tam olarak beyan etmediği gerekçesiyle ceza verileceğini açıkladı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, 29 Kasım 2009 tarihinde kulübün resmi internet sitesinde yer alan ifadelerin, Kazım Kazım'ın kendi beyanı üzerine kaleme alındığına vurgu yapılarak, şöyle denildi:

''Ancak daha sonrasında yapılan araştırmalarda futbolcumuzun cumartesi akşamı bulunduğu mekan ve orada bulunma saatiyle ilgili gerçekleri tam olarak beyan etmediği ortaya çıkmıştır. Bu futbolcumuzla ilgili gerekli disiplin cezasının uygulanacağını kamuoyuna bildiririz.''

Aziz Yıldırım Adeta Açtı Azını Yumdu Gözünü


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Basın önüne çıkıp, sert demeçlerle camialar arasında derin tartışmalara sebep olmama adına, ben de dahil hiçbir yöneticimiz konuşmuyor. Bu duruşumuz, haklarımızı korumayacağımız, yapılan haksızlıklara tepkisiz kalacağımız anlamına gelmediği gibi, sakın ha, böyle de görülmemeli'' dedi.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin Aralık ayı sayısında yer alan yazısında, ''Görüyorum ki Türkiye'de örnek model olma konusunda hızla ilerliyoruz. Nitekim rakiplerimiz artık bize karşı kendi başarılarından değil, bize karşı rakiplerimizin başarılarından mutlu oluyorlar. Bunu da hiç saklamadan açıkça ifade edebiliyorlar. Bu son derece önemli bir durum. Rakiplerimizin bizi model alması ve bize ulaşmak için çaba ve çalışma içinde olması, bizi de hep en önde olma konusunda teşvik ediyor'' dedi.

Fenerium, Taraftar Kart gibi projelerinin, stadı kulübün kalbi yapan işletme modelinin ardından, Fenercell projesinde vardıkları noktanın da rakiplerince ulaşılmak istenen orta vadeli hedefler olarak görülmesinin kendilerini son derece mutlu ettiğini kaydeden Yıldırım, ''Bu projelere destek olan ve kulübümüzü bu noktalara taşıyan taraftarlarımıza şükranlarımızı sunuyorum'' ifadesini kullandı.

-''BEŞİKTAŞ YENİLGİSİNE ÜZÜLDÜK ANCAK...''-

''Futbol takımımız için koyduğumuz hedefler konusunda aynı iddiayı tekrarlıyorum. Bu iddiam, tüm branşlarımız için geçerlidir'' diyen Yıldırım, Beşiktaş karşısında aldıkları yenilgiye üzüldüklerini belirterek, şöyle devam etti:

''İnönü Stadı'nda, Beşiktaş karşısında aldığımız yenilgiye elbette üzüldük, ancak galibiyete nasıl sadece bir gün sevinebiliyorsak, yenilgiye de bir gün üzülüp, önümüzdeki hafta için ertesi gün yeniden çalışmaya başlamak zorundayız. Biz de çalışıyoruz. Rakibimizi galibiyetinden ötürü kutluyoruz, ama rakibimizin başarısını kutlamak, maçta meydana gelen büyük hakem hataları konusunda gereğini yapmamıza engel değil. Biz de büyük futbol ülkelerinin büyük futbol kulüpleri gibi, yeni bir yaklaşımı gösterme gayreti içindeyiz. Maçın ardından basının önüne çıkıp, sert demeçlerle camialar arasında derin tartışmalara sebep olmama adına, ben de dahil hiçbir yöneticimiz konuşmuyor. Bu duruşumuz, haklarımızı korumayacağımız, yapılan haksızlıklara tepkisiz kalacağımız anlamına gelmediği gibi, sakın ha, böyle de görülmemeli.''

-''HAKLARIMIZIN SONUNA KADAR TAKİPÇİSİYİZ''-

Aziz Yıldırım, haklarının sonuna kadar takipçisi olduklarını vurgulayarak, ''Yapılan yanlışları, yetkililerle paylaşıyor ve gereğini yapmalarını kendilerinden bekliyoruz. Hakem hataları dahil, yetkili kurulların tüm kararlarını en üst düzeyde dillendiriyor ve gerekli başvurularımızı yapıyoruz'' dedi.

Fenerbahçe'nin menfaatlerini kimseye yedirmediklerini, bundan sonra da yedirmeyeceklerini ifade eden Yıldırım, şunları kaydetti:

''Kimsenin sınırsız kredisi yok ve hiç kimse vazgeçilmez değil. Herkesi, hizmetleri ve yaptıkları ile değerlendiriyoruz. Tarafsız olduğundan şüphe duyduğumuz, güven konusunda zafiyet içinde olan görevlilerin, görevi ne olursa olsun Türk sporunda yeri olmayacağını, bir dakika dahi görevlerinde kalmalarına tahammülümüzün olmayacağını bir kez daha altına çizerek hatırlatıyorum. Bugüne kadar, her ne pahasına olursa olsun, Fenerbahçe'nin menfaatlerini kimseye yedirmedik, bundan sonrada da yedirmeyeceğiz. Benim ve arkadaşlarım için tek öncelik var, o da Fenerbahçe'nin başarısı. Başarımızı engellemek için hakkımızı yemeye teşebbüs eden kim olursa olsun, karşısında biz olacağız ve haklarımız için sonuna kadar mücadele edeceğiz.''

-MAÇLARDA YAŞANAN OLAYLAR-

Geçen ay spor karşılaşmalarında yaşanan üzücü olaylara da değinen Başkan Yıldırım, ''Geçtiğimiz ay içinde yaşanan üzücü olaylar, bu konularla ilgili olarak bugüne kadar ısrarla ifade ettiğimiz düşüncelerimizde ne denli haklı olduğumuzu bir kez daha ortaya çıkarmıştır'' ifadelerini kullandı.

Yıldırım, geçen hafta futbol sahalarından, spor salonlarına sirayet eden şiddet olayları karşısında ilk kez ilgili tüm kesimlerin tek vücut olarak ortak bir duruş sergilediğinin altını çizerek, şu açıklamayı yaptı:

''Bu meyanda, spor müsabakalarında olaya sebebiyet veren kişilerin hapis cezasına varan ağır cezalar ile cezalandırılması ve bireysel olaylar sebebiyle kulüplerin cezalandırılmamasına yönelik fikrimiz, yapılacak yeni yasanın ruhuna hakim olmuş ve bu şekilde karşılık bulmuştur.

Bunun yanı sıra spor alanlarında yaşanan üzücü olaylar karşısında tüm spor camiasına hakim olması gereken anlayışın 'samimiyet' olması gerektiğini düşünüyorum. 'Senin olayın, benim olayım' yaklaşımı, bugün olayların bu noktaya gelmesinin en önemli nedenidir. Herkesin, sıfır toleransla olaylara yaklaşması, yaşanan üzücü bir olayın ardından 'ama' şeklinde yan açıklamalara sapmaması, sorumluluk alması, kısaca olaylara samimiyetle yaklaşıp, tavizsiz olması, bu tip olaylarla mücadelede en önemli unsurdur. Aksi takdirde, bu tip olaylar sürgit devam edecek ve üzülerek söylemem gerekir ki geri dönülmez bir noktaya gelecektir. Bu konuda kamu görevlilerin kararlı yaklaşımı da son derece önemlidir. Göreve başladığı günden beri kararlı bir şekilde olayların üstüne giden ve bu olaylarla mücadele eden bizlere sonsuz destek veren İstanbul Emniyet Müdürü Sayın Hüseyin Çapkın ve çalışma arkadaşlarına şükranlarımı sunmak istiyorum.''

-TARAFTARLARA MESAJ-

Sarı-lacivertli taraftarlara da seslenen Yıldırım, ''Taraftarımızın, 12'nci adam olarak takımına vermiş olduğu destek ve elde edilen başarılardaki rolü yadsınamaz bir gerçektir. 12'nci adamın tribündeki varlığı, takımlarımızın başarıya ulaşmasındaki en önemli faktördür. Takımımızı 12'nci adamın tribündeki desteğinden mahrum bırakanlar, bir yandan kulüplerine, bir yandan da büyük fedakarlıklarla tribüne gelen taraftarımıza ihanet etmektedir'' diye görüş belirtti.

Aldıkları seyircisiz oynama cezalarının, sadece rakiplere sportif avantaj sağlamadığını, onlarca sezon değişmeyen gerçeği yan yollara saparak göz ardı etmek isteyenlere olanak sağladığını vurgulayan Yıldırım, ''Bu tip olayların içinde olanlar hem kulübümüzün, hem de kombine kart sahibi taraftarlarımızın maddi kaybına sebebiyet verdiği gibi kulübümüzün ve taraftarlarımızın manevi değerlerine de zarar vermektedir. Lütfen bu tip yaklaşımda olanlara fırsat vermeyelim'' dedi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü