Pages

23 Şubat 2010 Salı

Daum Ders Almamış

Fenerbahçe ile Bursaspor'un mücadelesi gerçekten izlenmeye değerdi. Zaten hırs ve mücadele varsa, bol pozisyon oluyor ve ister istemez o tribünlerin anbiansı ile kendinizi futbolun zevkine kaptırıyorsunuz. Dünkü maç da böyle bir heyecan fırtınası içinde geçti. Şayet Fenerbahçe 2-1'i yeterli görmese, kaçırdığı pozisyonları gole çevirse skor bu olmazdı.


Güiza ile oyuna başlamak doğru muydu?
Daum'un tercihleri şaşırttı. O kadar baskı varken Daniel Güiza ile maça başladı. Güiza'yı ilk 11'de görünce hayret ettim. Ben olsam Semih ile başlardım. Herkesin beklentisi de Semih'ti. Doğrusu da bu ama Daum bunca baskıya ve eleştiriye rağmen Güiza ile başlayıp herkesi şaşırttı. Semih'i 70'te aldı ama bence tam tersini yapmalıydı. Sonuçta da gördük hızlı adamlarla Bursaspor sonuca gidip golü buldu.

Fenerbahçe neden ikinci yarıda oyundan düştü?
İki takımın oyuncuları da canla başla mücadele etti. İlk yarıda Fenerbahçe, ikinci yarıda ise Bursaspor'un hakimiyeti vardı. Bursaspor'da Sercan olsa skor çok daha farklı olabilirdi. Sakatlığı geçince inanıyorum ki Bursaspor'a büyük katkı yapacak. Fenerbahçe'yi 2- 0'dan 3-2 yenmek tarihi bir başarıdır. Bursaspor'u tebrik ediyorum. Fenerbahçe ikinci yarıda anlamsız panik yapınca maçı kaybetti. Defanstaki hatalar affedilmezdi. Büyük takımlar böyle durumlara düşmemeli.

Christoph Daum nerede hata yaptı?
Bursaspor'un Batalla ile ilk golünde yine Ozan İpek imzası vardı. Trabzonspor maçındaki gibi kopya bir gol attılar. Belli ki bu ikiliye Fenerbahçe önlem almamış. Ozan ortaladı, kısacık Batalla golü attı. Bursa'nın Alex gibi etkili bir oyuncuyu kitlemesi lazımdı. İlk yarıda bunu başaramadılar, ikinci yarıda kaptanın etkisi düşünce Bursa işi bitirdi. 2- 2'den sonra Fenerbahçe panikle Bursaspor'un üzerine gitti. Oysa hızlı adamlarla yapılan kontratakların gol getireceği gerçeğini Daum'un düşünmesi lazımdı.

Bilica'dan Fener'e uçan tekme
Bilica'nın 85'te Volkan Şen'e ceza sahası içindeki uçan tekmesi Fenerbahçe'ye pahalıya patladı. Kazanılan çift vuruşu Ozan İpek gole çevirdi. Mecburen saldıran Kanarya, 90+1'de 3. golü de yiyip yenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü