Pages

4 Şubat 2010 Perşembe

Dentinho Fener'e Doğru


İtalyan medyasına göre, Juventus ve Napoli yöneticileri Dentinho'yu almak için Brezilya'ya gitti ancak Fenerbahçe'nin, bu futbolcunun bonservisinin yarısını eline geçirdiğini öğrenince şoke olup İtalya'ya elleri boş döndü.

F.Bahçe yönetiminin ara transferde yabancı oyuncu almaması eleştirilere neden olurken, sarı-lacivertli kulübün aslında boş durmadığı ortaya çıktı. İtalya'nın İl Sussi Diario gazetesinin haberine göre, Napoli Başkanı De Laurentis bizzat Sao Paulo'ya giderek Corinthians Başkanı Andres Sanchez ile Dentinho için masaya oturdu. Hemen ardından ise bu kez Juventus'un sportif direktörü Alessio Secco, süper sambacının transferini bitirmek amacıyla Brezilya'ya gitti. Fakat gazeteye göre, her iki spor adamı da Corinthians ile masaya oturduklarında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Çünkü F.Bahçe gizli bir operasyonla Dentinho'nun DIS ve Claudio Guadagno ile Jose Ferreira adlı menajerlerde olan haklarının yüzde 42.5'ini eline geçirmişti. Bu futbolcunun bonservisinin sadece yarısı Corinthians'taydı. İl Sussi Diario gazetesi, Napoli ve Juventus yöneticilerinin İtalya'ya hüsranla döndüğünü yazarken, Corinthians'ın artık Dentinho'nun yüzde 57.5'lik hakkını F.Bahçe'ye satmak zorunda kalacağına dikkat çekti. Hatta İtalyan gazetesinin iddiasına göre F.Bahçe, 20 yaşındaki golcüyle haziran ayından geçerli olmak üzere 3 yıllık ön anlaşma bile imzalamış.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü