Pages

11 Mart 2010 Perşembe

Fenerbahçe'de gündeme adeta bomba gibi düşen Thierry Henry transferinde her gün yeni bir gelişme yaşanıyor


 Yedek kaldığı için Barcelona'dan ayrılmaya kararlı olan Fransız golcü konusunda Fenerbahçe'nin çok önemli mesafe katettiği belirtilirken, teknik direktör Christoph Daum'un da bu oyuncunun kadroya katılmasıyla birlikte yeni sezonda oyun sistemini değiştireceği kaydedildi. Sarı-lacivertli ekibi tek forvet oynattığı için eleştirilen Daum'un, yeni sezonda üç forvetli sisteme dönmek için şimdiden çalışmalara başladığı ifade edildi.

Transferin gerçekleşmesi halinde Henry'yi hücum hattının solunda oynatmayı planlayan Alman hocayı en çok düşündüren konu, Güiza'daki belirsizlik. Daum eğer Güiza satılırsa, alınacak yeni santrforun Henry ile tam uyum sağlayacak oyun stilinde olmasını istiyor. Bu amaçla çalışmalarını sürdüren Daum, kafasındaki 4-3-3 sistemini uygulamak için en ideal futbolcuları bulmaya çalışıyor. Şimdilik sol kanat Henry'ye emanet edilecek gibi görünüyor. Sağ taraf için en önemli aday Dentinho. Merkezde yer alacak isim ise Güiza'ya bağlı.


Menajeri resmen açıkladı


Henry'nin F.Bahçe ile flört halinde olduğunu menajeri Jerome Anderson da kamuoyuna duyurdu. Anderson, iki gün önce football.fr adresli siteye yaptığı açıklamada "F.Bahçeli yöneticiler beni arayarak Henry'yi istedi" demişti. 32 yaşındaki Fransız futbolcunun, Barcelona ile sözleşmesi 2011'de sona eriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü