Pages

18 Nisan 2010 Pazar

Fenerbahçe Teknik Direktörü Daum, Samandıra’yı öyle bir teknolojik aletle tanıştırdı ki, Kanarya’nın çehresi değişti...


Bilindiği gibi Daum'un analiz yaparken en büyük yardımcısı oğlu Marcell. Rakipleri izliyor, sayılar çıkartıyor ve bunları dosyalayıp Daum'a sunuyor. Fakat baba-oğulun F.Bahçe için Türkiye'ye getirdiği 'Archos' adlı bilgisayar, tüm farkı yaratan gerçek detay.Ve bu aletin ilk meyvaları da G.Saray derbisiyle başladı. Tüm takıma dokunmatik ekranlı Archos dağıtıldı ve her bilgisayarın yanında her bir futbolcuya ayrı hazırlanmış olan CD'ler verildi. Bu CD'lerin içinde G.Saray'la ilgili derin analizler vardı.
Vatan'a göre, Archos ve CD'lerini alan futbolcular, boş vakitlerinde bilgisayarla geçirerek, G.Saray'ı ezberlediler.. Karşılaşmayı da 1-0 kazanarak şampiyonluk yürüyüşüne başladılar.
 
Şimdi futbolcular, Beşiktaş derbisine de Archos'la hazırlanıyor.. Manisa maçının ardından hazırlanan yeni CD'leri futbolcularına dağıtan Daum, Beşiktaş'ın teknik detaylarının ezberlemesini istedi. Örneğin kaleci Volkan, Beşiktaşlı Bobo'nun attığı ve kaçırdığı golleri, kimin hangi köşeye penaltı attığına varan tüm detayları önündeki ekrana dokunarak görebilecek.
SANAL MAÇ VAR
Marcell özellikle defans için özel bir çalışma yaptı. Bu çalışmada kim nasıl çalım atıyor, ofsayta nasıl düşüyor, kim adam karşılarken ne taraf hamle yapıyor gibi.. Ayrıca Marcell, futbolculara maçtan önce Samandıra'da sanal bir mücadele yaptırıyor. 'Tahta'lı dönemi bitiren F.Bahçe, 'Tv point2go' programıyla yeşil sahayı ekrana yansıtarak maç atmosferini önce Samandıra'da yaşıyor. Bu programın data bağlantısı olan 'mathball' ise daha detaylı bilgilerle maçı oynatacak. Beşiktaş'ın korner lerinde kimin nerde durduğunu, nasıl atağa çıktığı, defansın zaafları, gibi tüm bilgiler Daum'un taktik toplantısında

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü