Pages

14 Nisan 2010 Çarşamba

Ligde şampiyonluk yolunda doludizgin ilerleyen Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası'nda finale kalmayı başararak çeyrek asırlık hasrete son vermeye çok yaklaştı. İki kupaya giden tek takım olan sarı-lacivertliler, dün Manisaspor'la 1-1 berabere kalmasına rağmen ilk karşılaşmada kazandığı avantaj sayesinde Türkiye Kupası'nda 13. kez final oynama hakkı elde etti. Oynadığı finallerden 8'ini kaybeden Fenerbahçe, 4 kupayı müzesine götürmeyi başardı. 1982- 83'ten beri kupaya hasret olan sarı-lacivertlilerin artık önünde sadece 90 dakika var.

Ligde şampiyonluk yolunda doludizgin ilerleyen Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası'nda finale kalmayı başararak çeyrek asırlık hasrete son vermeye çok yaklaştı. İki kupaya giden tek takım olan sarı-lacivertliler, dün Manisaspor'la 1-1 berabere kalmasına rağmen ilk karşılaşmada kazandığı avantaj sayesinde Türkiye Kupası'nda 13. kez final oynama hakkı elde etti. Oynadığı finallerden 8'ini kaybeden Fenerbahçe, 4 kupayı müzesine götürmeyi başardı. 1982- 83'ten beri kupaya hasret olan sarı-lacivertlilerin artık önünde sadece 90 dakika var

EN ÇOK FİNAL OYNAYAN...


Son 10 yılda 5. kez final oynama hakkı kazanan Fenerbahçe, Türkiye Kupası tarihinde en çok final oynayan takım unvanına da sahip oldu. Son 10 sezonda 8 farklı takım finale çıkarken Fenerbahçe'nin yanı sıra Beşiktaş ve Gençlerbirliği de 4'er kez finale kalmıştı. Sarı-lacivertliler, finali de başarıyla tamamlarsa 10 yılda 5. kez kupayı müzesine getirmiş olacak. Son 6 resmi maçında gol yemeyen ve dün bu istatistiği kaybeden Fenerbahçeli futbolcuların, 5 Mayıs'ta finalde karşılaşacakları rakipleri bugünkü Antalyaspor- Trazonspor maçıyla belli olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü