Pages

25 Mayıs 2010 Salı

Estudiantes formasıyla Arjantin'i kasıp kavuran yıldız oyuncu son bir kez daha izlendi ve karar verildi: Bu golcü kaçmaz


Raporda, Boselli'nin ceza alanındaki başarısının altını çizen İsmail Kartal, kulübünün bu oyuncu için 7 milyon euro istediğini belirtti. Bu rakamı uygun bulan yönetim, Estudiantes'e resmi teklif yapmaya hazırlanıyor. Sözleşmesi 2011'de bitecek olan Arjantinli için İngiltere'nin Wigan kulübü de 6 milyon euro önerdi. Ancak Fenerbahçe'nin bir adım önde olduğu ifade edilirken, Boselli'nin de daha başarılı olacağını düşündüğü için önceliği Türkiye'ye verdiği belirtiliyor. Mauro Boselli 2009- 2010'da 22 golle gol kralı oldu. Devre arasından bu yana Güney Amerika'dan birçok futbolcuyla ilgilenen Fenerbahçe, dünyaca konuşulacak müthiş bir bombanın fünyesini çekmek üzere. Sarı-lacivertli ekip, Arjantin'in Estudiantes takımının golcüsü Mauro Boselli için harekete geçti. Edinilen bilgiye göre, sportif direktör Aykut Kocaman, defalarca izlediği 25 yaşındaki gol makinesi için, yardımcılarından İsmail Kartal'ı Trabzonspor maçından önce Arjantin'e gönderdi. İsmail Kartal geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye döndü ve temaslarıyla ilgili raporunu yönetime sundu.


İki ayağı da raket gibi

Boca Juniors altyapısında yetişen Boselli, burada yeteri kadar şans bulamadığı için 2008'de Estudiantes'e satıldı ve esas patlamayı da orada gerçekleştirdi. 2009'da takımının Libertadores Kupası'nı kazanmasında büyük pay sahibiydi. Bu yıl Arjantin liginde kariyerinin en iyi sezonunu geçirdi. En büyük özelliği son vuruşlarda çok soğukkanlı olması. Her iki ayağını da raket gibi kullanabiliyor ve hava toplarında da aynı derecede etkili. Fakat oyunda fazla sorumluluk almıyor. Dolayısıyla tek forvetli bir düzende başarı sağlaması zor görünüyor. Ancak yanında topu iyi saklayan bir forvet bulunursa müthiş derecede verimli işlere imza atabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü