Pages

20 Ocak 2010 Çarşamba

Fransa'nın Toulose takımı Fenerbahçe'de gözden çıkarılan Colin Kazım'a imzayı attırdı. Sözleşmenin 6 aylık ve kiralık olduğu belirtildi.


Fransa Ligi'nde 11. sırada bulunan Toulouse, forvette Andre - Pierre Gignac'la eşlik etmesi için İngiltere doğumlu Türk oyuncu Colin Kazım'ı kadrosuna kattı. Radyospor'da yer alan habere göre Fransız ekibi Toulouse, Colin Kazım'ın satış opsiyonunu da elde etti.
Toulouse teknik direktörü Alain Casanova Kazım'ın transferiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Güçlü bir oyuncu, çok hızlı ve hücumda oynayabiliyor. Mücadelelerde güçlü ve defansa zor anlar yaşatabiliyor. Bizim de bu tarz bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Ligin ikinci yarısında takımımıza katkısı olacaktır." dedi.
Casanova, Kazım'ın hücuma dönük bir oyuncu olmasına karşın fazla gol atamamasıyla ilgili olarak ise, "Herkesin geliştirmesi gereken bir çok önemli eksikliği vardır." dedi.
Kazım'ın Haziran ayına kadar sözleşme imzaladığı ve Toulouse bu oyuncuyu almak isterse 4 milyon euro bonsvervis bedeli ödeyeceği açıklandı.

Corinthians yönetimi, yıldız futbolcu için 12 milyon euro istedi, Aykut Kocaman "Bu para fazla" deyince "İki yıl sonra 40 milyon euro'ya satarsınız" k


Dünkü görüşmede önemli yol alındığı ve büyük ihtimalle anlaşma sağlanacağı öğrenildi. Bu transferi 10 milyon euro'ya bitirmeyi hedefleyen Kocaman istediğini elde ederse, yönetici İlhan Ekşioğlu hemen Brezilya'ya gidecek ve resmi imzalar atılacak. Öte yandan Brezilya'nın Globo gazetesi de gelişmeleri yakından izliyor. Gazetede "Dentinho F.Bahçe'ye gidecek mi" denilirken, genç futbolcunun sarı-lacivertli formayı giymeye hazır olduğu vurgulandı.

Corinthians'lı Dentinho için Brezilya'da bulunan F.Bahçe Sportif Direktörü Aykut Kocaman müthiş bir pazarlığa girişti. Corinhians kulübüyle masaya oturan Kocaman, 20 yaşındaki futbolcu için 9 milyon euro önerirken, Corinthians kapıyı 12 milyon euro'dan açtı. Bunun üzerine Kocaman "Bu para çok fazla" deyince Brezilyalı yöneticiler "Hayır fazla değil, çünkü Dentinho'yu 2-3 yıl sonra 40 milyon euro'ya satabilirsiniz" ifadesini kullandı.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü