Pages

4 Şubat 2010 Perşembe

Dentinho Fener'e Doğru


İtalyan medyasına göre, Juventus ve Napoli yöneticileri Dentinho'yu almak için Brezilya'ya gitti ancak Fenerbahçe'nin, bu futbolcunun bonservisinin yarısını eline geçirdiğini öğrenince şoke olup İtalya'ya elleri boş döndü.

F.Bahçe yönetiminin ara transferde yabancı oyuncu almaması eleştirilere neden olurken, sarı-lacivertli kulübün aslında boş durmadığı ortaya çıktı. İtalya'nın İl Sussi Diario gazetesinin haberine göre, Napoli Başkanı De Laurentis bizzat Sao Paulo'ya giderek Corinthians Başkanı Andres Sanchez ile Dentinho için masaya oturdu. Hemen ardından ise bu kez Juventus'un sportif direktörü Alessio Secco, süper sambacının transferini bitirmek amacıyla Brezilya'ya gitti. Fakat gazeteye göre, her iki spor adamı da Corinthians ile masaya oturduklarında büyük bir şaşkınlık yaşadı.

Çünkü F.Bahçe gizli bir operasyonla Dentinho'nun DIS ve Claudio Guadagno ile Jose Ferreira adlı menajerlerde olan haklarının yüzde 42.5'ini eline geçirmişti. Bu futbolcunun bonservisinin sadece yarısı Corinthians'taydı. İl Sussi Diario gazetesi, Napoli ve Juventus yöneticilerinin İtalya'ya hüsranla döndüğünü yazarken, Corinthians'ın artık Dentinho'nun yüzde 57.5'lik hakkını F.Bahçe'ye satmak zorunda kalacağına dikkat çekti. Hatta İtalyan gazetesinin iddiasına göre F.Bahçe, 20 yaşındaki golcüyle haziran ayından geçerli olmak üzere 3 yıllık ön anlaşma bile imzalamış.

Fenerbahçe Kulübü, istediği futbolcuyu alabilecek durumda olduğunu, ancak bu dönemde kadroda yapılan revizyonun yeterli görüldüğünü, transfer adayları


Kulübün resmi internet sitesinde, ''Fenerbahçe istediği futbolcuyu alır'' başlığıyla yayınlanan açıklamada, Fenerbahçe'nin bir gazetede yer alan haberde olduğu gibi, aslı astarı olmayan sebepler yüzünden ara transfer döneminde istediği futbolcuyu alamadığı yönündeki iddianın gülünç olmaktan öteye gidemediği vurgulandı.

''Fenerbahçe Spor Kulübü'nün kadrosunda görmek istediği futbolcuyu transfer etme konusundaki başarısı, geçmişteki sayısız örneğiyle spor kamuoyunun takdirindedir.

Bu vesileyle bir kez daha altını çizmek isteriz ki, kulübümüzde transferler teknik heyetimizin talepleri doğrultusunda, sportif direktörümüzün sorumluluğunda gerçekleşmektedir. Bu dönemde kadromuzda yaptığımız revizyon yeterli görülmüş, diğer transfer adayları arasında Kulübümüzün maliyet-beklenti standartlarını karşılayan bir isim belirlenemediği için, başka bir transfere gerek görülmemiştir.
Durum böyleyken söz konusu haberde kulübümüzün adının türlü yalanlar ile birlikte anılması derin bir endişeyle izlenmektedir.''

Açıklamada, başka bir gazetede İtalyan basınının iddialarına dayalı verilen ''Dentinho Fener'de'' haberinin de gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Fenerbahçe'nin, Juve'nin golcüsü Amauri'yi kadrosuna katacağı ileri sürüldü. Sambacının menajeri, "Gelecek sezon için el sıkıştık" dedi


F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün dergisine yaptığı açıklamada, transferi uzun vadeli düşündüklerini ve birçok futbolcu hakkında görüşmeler yaptıklarını söylemişti. 1907haber.com'un haberine göre o futbolculardan biri Juventus'un ünlü golcüsü Amauri de Oliveira.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü