Pages

17 Şubat 2010 Çarşamba

Lille, Fransa'da yenilmeyecek bir takım değil. F.Bahçe'nin işi ikinci maça bırakmamak için deplasmanda gol bulacağını düşünüyorum. Gervinho'ya dikkat etmemiz lazım


* Lille'in 2'si canlı, 8'i kasetten 10 maçını izledim. Lille özellikle iç sahada topa daha fazla sahip olmayı seviyor. Fakat kaybettikleri 6 maçın 5'inde topla daha fazla oynayan taraf onlardı.


* Bu yüzden F.Bahçe sabırlı olmalı, fazla gömülmeden orta alanın 1-2 metre önünden başlayarak rakibi karşılamalı.

* Lille belki de Avrupa'nın en hızlı oynayan takımı. Gervinho sağdan, Hazard soldan çok tehlikeli oluyor, ofsayta bile düşmüyorlar. Bu yüzden yavaşlığı nedeniyle Bilica çok dikkatli olmalı.

* Takımın yumuşak karınlarından biri ön libero Mavuba. Topla çıkarken baskı yiyince saçmalıyor. Emre ve Semih, bu futbolcuya pres yaparsa, oradan Fener'e çok atak şansı doğacaktır.

* Lille, Fransa'da yenilmeyecek bir takım değil. Ben Fener'in orada gol bulacağını ve yenilmeden döneceğini düşünüyorum.

* * *

LİLLE GENİŞ ANALİZİ

Fenerbahçe, tarihinin önemli maçlarından birine daha çıkacak. Ben de sizlere ekibimle beraber 2'sini canlı, 8'ini ise kasetten toplam 10 maçını izlediğim Lille ile ilgili yaklaşık 40 saat süren analizlerimin sonuçlarını paylaşmak istedim. Umarım Lille hakkında kafanızda bir fikir oluşturur. Lille, Belçika sınırında tarihi boyunca Roma'nın etkisi altında kalmış, 225 bin nüfuslu güzel bir Fransız şehri.

Luxemburgo, "Kaka sakatlığı nedeniyle Dünya Kupası'nda yer alamayacaksa Alex gitmeli. O, Ronaldinho'dan iyi" dedi

Kaka'nın sakatlığı Alex'e Brezilya Milli Takımı kapılarını açabilir. Real Madrid'li oyuncunun Dünya Kupası'na yetişmezse yerine iki aday var, Alex ve Ronaldinho. Bu tartışmaya Alex'in, "Oğlum" dediği teknik direktör Vanderlei Luxemburgo da katıldı. Atletico MG'yi çalıştıran Luxemburgo, Dunga'ya tavsiyede bulundu.


Bir dönem ismi F.Bahçe için de geçen Luxemburgo, "Dunga iyi düşünüp kararını vermeli. Bence Kaka yoksa onun yerini Alex doldurur. Üstelik Alex, Ronaldinho'dan daha iyi futbolcu, takıma daha yararlı olur, onun gibi de öncelikle kendini değil takımı düşünür. Brezilya'da birçok kişi de benim gibi düşünüyor" dedi.

Fenerbahçe Taraftarı Her Yerde Ünlü spor gazetesi L'Equipe, "Türkler Fransa'yı istila edecek" diye yazdı.

Ünlü spor gazetesi L'Equipe, "Türkler Fransa'yı istila edecek" diye yazdı. Lille maçında sarı-lacivertli taraftarlara 400 kişilik yer ayrılmasına rağmen Fransa ve çevre ülkelerden maça gelen gurbetçilerle tribündeki Türk sayısının 7 bini bulacağı belirtildi. Haftalar önce tükenen biletlerin maç günü karaborsaya neden olacağı da iddia edildi.

Topuğundaki sakatlık nedeniyle lig maçlarına çıkmamak için bin dereden su getiren İspanyol golcü şimdi bomba gibi


Topuğundaki sakatlık nedeniyle bir maç oynayıp, iki maç dinlenen Daniel Güiza mucize şekilde iyileşti. Dün teknik direktör Daum ile görüşen "Okçu", Lille maçında ilk 11'de oynamak istediğini söyledi. Kendisini çok iyi hissettiğini belirten Güiza, "Gol atacağım içime doğdu. Avrupa maçlarında herkes çok iyi oynuyor. Fransa'dan güzel bir sonuçla döneceğimize inanıyorum" dedi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü