Pages

3 Mayıs 2010 Pazartesi

Bilica'nın şu sözleri üzerine aslında söylenecek fazla bir şey yok: Bir ara Alex'i bile dili dışarıda adam kovalarken gördüm

ŞİFRELERİNİ VERDİ


F.Bahçe'nin Eskişehir karşısında ortaya koyduğu göz kamaştırıcı futbol, şampiyonluğu müjdeler gibiydi. Hele bir ilk yarı vardi ki, sarı-lacivertliler rakibini adeta sahadan sildi. Es-Es, daha ne olduğunu anlayamadan 2-0 geriye düştü ve 24. dakikada iş bitti. Lugano, "2-0'ı yeterli görüp frene basmasaydık fark artardı" derken, Bilica yaptığı açıklamayla süper futbolun şifrelerini verdi.

MUHTEŞEM DÖRTLÜ
Sambacı, "Şampiyonluk için çok çalışıyoruz. Yine müthiş oynadık. Çok iyi savunma yapıyoruz, rakibi geride değil önde karşılıyoruz. Başarımızın en büyük anahtarı ise pres. Emre, Özer, Selçuk ve Mehmet'e çok şey borçluyuz" dedi. Bilica'nın şu sözleri üzerine ise söylenecek fazlaca bir şey olmasa gerek: "Maçta bir ara Alex'i bile dili dışarıda adam kovalarken gördüm."

İstatistikleri bir bir parçalayan sarı-lacivertli takım 24 puanın 22'sini alırken, kalesinde gol de görmedi

SAVUNMA TAŞ GİBİ
Adım adım şampiyonluğa koşan F.Bahçe, süper istatistikleriyle de kıskandırıyor. Yükselişe geçtiği son 8 maçta (3-0 hükmen kazanılan Ankaraspor hariç) 31 pozisyona giren sarı-lacivertliler, rakibine sadece 11 pozisyon verdi. Hiç gol yemeyen Kanarya, 24 puanın 22'sini hanesine yazdırdı.

KRALLAR ORTADA YOK
F.Bahçe'nin attığı 51 gole (2 kez 3-0 hükmen kazanılan Ankaraspor maçları hesaba katılmadı) forvetlerin katkısı 3'te 1 oranında oldu. 3 gol kralı Daniel Güiza, Gökhan ve Semih bu sayının 17'sine imza attı. Alex 11, Santos 5, Lugano 3 gol atmayı başardı.

BREZİLYA basını Alex’in Twitter’daki hesabında yazdığı, “2011’den sonra ülkeme dönüyorum. Ama neresi olduğunu bilmiyorum” sözünü tartışıyor.


@Alex10combr isimli hesaptan yapılan yorumu Brezilya basını Alex'e doğrulatamadı. Alex ise gelecek sezondan sonra ne planı olduğunu açıklamadı. Daha önce de Alex'in bu sezon mu, bir sezon sonra mı gideceği çok tartışılmıştı. Brezilya basını verdiği ropörtajlardan Alex'in bu sezon geri döneceğini yazmış, Sambacı ise yanlış anlaşıldığını söyleyerek yalanlamıştı. Alex'in aslında bu sene gitmek istediği, fakat Aziz Yıldırım'ın bir sene daha kalmaya ikna ettiği belirtiliyor.

Volkan Kaleyi Gole Kapadı


Tam 727 dakikadır gol yemeyerek, rekora koşan Volkan, futbol hayatının en parlak günlerini yaşıyor. Eskişehir maçında da kendisine pek iş düşmeyen sarı-lacivertli file bekçisi, "Haftalardır gol yememek üzerimde bir baskı oluşturdu. Yesem rahatlayacağım ama böyle de güzel" dedi.

Fenerbahçe 2-0 Eskişehirspor

Kanarya, Eskişehirspor'u 2-0 gibi net bir skorla saf dışı bırakırken, 90 dakika sonundaki rakamlar şaka gibiydi! Sarı-lacivertliler, isabetli şut, isabetli orta, hücum pas, korner, gol pozisyonu ve daha birçok istatistikte rakibini adeta yerle bir etti. İki Süper Lig ekibi arasındaki bu rakamsal uçurum, şampiyonluğa yürüyen Fenerbahçe'nin farkını net bir şekilde ortaya koydu
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü