Pages

17 Mayıs 2010 Pazartesi

Başkan Aziz Yıldırım'dan maç sonrası oyunculara: Hepinizi satacağım


TATİLDEN GERİ DÖNMESİN
F.Bahçe dün gece inanılmaz bir üzüntü yaşarken, başkan Aziz Yıldırım ilk şoku atlattıktan sonra esti gürledi. Sezon başında "Üç yıl üst üste şampiyon olacağız" iddiası daha ilk yıldan hüsrana dönen Yıldırım ilk faturayı teknik direktör Daum'a kesti. Başkan Yıldırım "Daum'a söyleyin defolup gitsin, tatilden de sakın geri dönmesin" dedi.
YAZIKLAR OLSUN SİZE

Yıldırım'ın hışmından futbolcular da nasibini aldı. Futbolcuların, koridordaki televizyonda Bursa'nın şampiyonluk sevincini izlediklerini gören Yıldırım çılgına döndü ve "Ne yüzle burada duruyorsunuz. Girin içeri! Hepinizin biletini keseceğim. Milyonlarca Fenerbahçeli'yi ağlattınız, yazıklar olsun size" diye bağırdı.

Şükrü Saracoğlu'nda şölen hazırlığı yapan sarı-lacivertliler 14 Mayıs 2006'da Denizli'de olduğu gibi yine hüsran yaşadı

TARAFTARA İKİNCİ ŞOK


Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı, tarihinin en acı günlerinden birini yaşadı... Ligin son haftasına Bursaspor'un 1 puan önde giren Fenerbahçe'yi desteklemek için yüzlerce lira verip stadı dolduran sarı-lacivertlilerin şampiyonluk coşkusu, gözyaşlarıyla sona erdi... Maç öncesinde tezahüratlar ve pankartlarla Saracoğlu'nu karnaval yerine çeviren Fenerbahçeliler, 14 Mayıs 2006'da Denizli'de olduğu gibi yine bir facia yaşadı.
BURSA'DAN GELEN HABER

Fenerbahçe'nin Trabzonspor'u yenip şampiyonluğa ulaşmasını bekleyen 52 bini aşkın sarı-lacivertli taraftar, 14. dakikada Güiza'nın attığı golle büyük coşku yaşadı. Şampiyonluk şarkılarını daha yüksek sesle söylemeye başlayan Fenerliler, Trabzonlu Burak'ın golüne aldırmadan desteğini sürdürdü. Ancak maçın sonunda Bağdat Caddesi'ne gitmeyi planlayan taraftarlar, 1-1'lik beraberlik ve Bursa'dan gelen haberle yıkıldı.

Turkcell Süper Lig'in son hafta maçında Fenerbahçe, Kadıköy'de Trabzonspor'la 1-1 berabere kaldı ve şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırdı.

İKİNCİ KEZ AYNI ŞEY OLDU

2006 yılında Denizlispor'la deplasmanında 1-1 berabere kalarak şampiyonluğu ezeli rakibi Galatasaray'a kaptıran Fenerbahçe aynı şeyi bir kez daha yaşadı. Sarı-lacivertliler bu kez Kadıköy'deki maçta bu kez Trabzonspor'la 1-1 berabere kaldı ve ikinci kez şampiyonluğu son maçta kaptırdı.

DAUM 3. ŞAMPİYONLUĞU KAÇIRDI
2006 yılında kaçan şampiyonlukta da takımın başında olan Daum, şampiyonluğu Bursaspor'a kaptırarak tarih yazmayı kaçırdı. Alman teknik adam, Fenerbahçe'yi 2009/2010 sezonu şampiyonu yapsaydı sarı-lacivertli takımın başında 3 şampiyonluk yaşayan ilk teknik adam olacaktı.

Futbolculara tepki gösteren taraftarlar, "Bunların hepsi satılsın" diye bağırdı

BÖYLE ŞOK GÖRÜLMEDİ

Şampiyonluğu kutlamak için geldikleri Şükrü Saracoğlu'nda beklemedikleri bir sonuçla karşılaşan F.Bahçeli taraftarlar, ilk şoku atlattıktan sonra isyan bayrağını açtı. Taraftarlar sayısız gol kaçıran futbolculara büyük tepki gösterirken yönetime seslenerek "Bunların alayını satın" diye bağırdı. Tepkilerden yönetim de nasibini aldı.

KADIKÖY CEHENNEME DÖNDÜ-TIKLA

"YÖNETİM İSTİFA" SESLERİ

Sarı-lacivertli taraftarlar, transferde yapılan hatalar nedeniyle yöneticileri suçlarken "Yönetim istifa" diyerek tepkilerini dile getirdiler. Taraftarlar maç sonrası uzun süre tribünü terk etmedi. Yaklaşık 50 bin taraftarın büyük bölümü gözyaşlarına boğularak hıçkıra hıçkıra ağlarken yaşanan üzüntü yıllarca unutulmayacak türdendi.
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü