Pages

1 Ağustos 2010 Pazar

Aykut Kocaman istedi, yönetim hemen harekete geçti

Uzun süredir golcü arayan ve bu süreçte birçok yıldız isimle görüşen Fenerbahçe, Marsilya'nın santrforu Mamadou Niang'la anlaşma sağladı. Rennes'in 20 milyon euro'dan aşağı inmemesi üzerine Asamoah Gyan'dan vazgeçen Fenerbahçe, rotayı Marsilya'nın Senegalli kaptanı Niang'a çevirdi. Sarı-lacivertli yöneticiler Niang için kısa süren bir pazarlığın ardından Fransız kulübüyle 11 milyon euro'ya anlaştı. 31 yaşındaki Niang'ın bu hafta içinde İstanbul'a gelmesi bekleniyor.
Senegal Milli Takımı'nın da formasını giyen Niang'ın teknik direktör Aykut Kocaman'ın isteği üzerine alındığı belirtildi. Özellikle süratli bir ismin transfer edilmesini isteyen Kocaman'ın hem bu yeteneğe sahip olması hem de maliyetinin Gyan'dan çok daha düşük olması nedeniyle Niang'da karar kıldığı, sarı-lacivertli yönetimin de hemen harekete geçip işi bitirdiği öğrenildi. Yıldız futbolcu, geçen sezon ligde attığı 18 golle Marsilya'nın şampiyon olmasında başrolü oynamıştı.

Alex tarikata katılmış

Türk vatandaşlığına geçme hakkını çok önceden kazanan Alex'e, Türk olması teklif edildi. Daha önceki teklifleri reddeden sambacı yönetime bir kez daha hayır cevabı verdi. Alex'in 'hayır'nın altında tarikat yattığı ortaya çıktı.
Ünlü yıldız Kaka ve F.Bahçeli Cristian ile birlikte 'İsa'nın Sporcuları' isimli tarikatın üyesi olan Alex, tarikat önderlerine Türk olması konusunda danışmış fakat hayır cevabı almış. Alex de bunun üzerine Türk olmaktan vazgeçti. Evanjelik Hıristiyan tarikatı olan ve orijinal adı "Atletas de Cristo" olan tarikatın üyesi Kaka daha önceki yıllarda yaptığı açıklamada, "En büyük hayalim futbolu bırakıp rahip olmak" diye konuşmuştu.

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü