Pages

22 Aralık 2011 Perşembe

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman Transfer için net konuştu!

Spor Toto Süper Lig'in 17. hafta karşılaşmasında Medical Park Antalyaspor ile deplasmanda golsüz berabere kalan Fenerbahçe'nin teknik direktörü Aykut Kocaman, maç sonrası yaptığı açıklamada Trabzonspor, Bursaspor maçlarındaki gibi hızlı ve agresif oyunlarını, Medical Park Antalyaspor karşılaşmasında ön plana çıkaramaklarını söyledi.


Oyunda bir türlü ritmi, özellikle rakibi sıkıntıya sokacak ritmi yakalayamadıklarını belirten Kocaman, "Saha ve topun da bunda büyük etkisi vardı. Ayaktan kaçan toplar vardı. Çok pas hataları oldu. Zaten maçta çok yüksek konsantrasyon gözükmüyordu. Böyle hatalar olunca da istediğimiz oyunu yakalayamadık. İlk yarı bizim kontrolümüzdeydi ama pozisyon açısından sıkıntılıydı. İkinci yarı özellikle ilk 20 dakikada rakibin üzerine fazla gittik. Böylesine bir maçta ayağımıza gelen fırsatları değerlendiremedik. Büyük ikramiye gibi olacaktı ama değerlendiremedik" diye konuştu.

Alex'in oyundan çıkışı ile ilgili bir soruya da yanıt veren Aykut Kocaman, "Alex'in ilk hareketi oynayamayacak gibiydi. İrtibatsılıktan ziyade ilk hamlesi bizi hemen oyuncu değişikliğine sevketti" dedi.

"35 PUAN TATMİN EDİCİ DEĞİL"
Kocaman, bir gazetecinin ligin ilk yarısını istedikleri puanda kapatıp kapatmadıkları yönündeki sorusuna ise, "Ne olursa olsun, 35 puan çok tatmin edici değil. 37 ve üstü bizim için doğru ve tatmin edici olurdu. Ama yine de özellikle bu lig 3 periyotlu bir lig. Önümüzde 17 maç daha var. İlk 4'ün içine, puan farkı yaratarak avantajlı gitmek istiyoruz. Dananın kuyruğunun kopacağı yer Play-Off olacaktır. Asıl amaç Play-Off'a sağlam bir şekilde gitmek" şeklinde konuştu.

"İKİ GÜÇLÜ TRANSFER YAPACAĞIZ"
Transferle ilgili çalışmaların sürdüğünü de vurgulayan Aykut Kocaman, "Transfer yapmak arzusundayız ve ihtiyacımız olduğu da çok net. Alacağımız oyuncular ikinci yarının 3-4 maçı için alınmayacak. Asıl oyuncular Play-Off için alınacak. Ara transferde yapılacak transferler, isabet oranı olarak diğer transferlere göre düşük olabiliyor. Bizim için önemli olan taraf alacağımız oyuncuları 2-3 aylık adaptasyondan sonra Play-Off'a hazır olmalarıdır. Güçlü kadromuza, güçlü takviye yapacağımızı düşünüyorum. Temel olarak 2 oyuncu ile ilgileniyoruz" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü