Pages

4 Ekim 2011 Salı

Başarının Sırrı Soyunma Odası

Geçen sezon Fenerbahçe'nin maçları öncesi ilk 11, taraftarlar dahil herkes tarafından ezbere biliniyordu, sürpriz olmuyordu. Ancak Aykut Kocaman bu sezon farklı bir uygulama başlatıp, 11'i maç sabahı değil, takım stada geldiğinde açıklamaya başladı. Örneğin ilk 4 maçta forma giymeyen Stoch, İstanbul BŞB maçının 11'inde olduğunu öğrenince soyunma odasında büyük şaşkınlık yaşadı.
Teknik direktör Aykut Kocaman bu uygulamayı takımına, "Play-off sistemiyle de maç sayısı 34'ten 40'a yükseldi. Bu daha kısa zamanda daha çok maç demek. Daha çok hazır oyuncuya ihtiyacımız var. Hepiniz ilk 11'de oynayacakmış gibi konsantre olacaksınız. Bir maçta 18'e giremeyen diğer maçta 11'de olabilir" sözleriyle açıkladı. Fenerbahçe'nin ligde ilk 5 haftayı sadece 2 puan kayıpla tamamlaması da Kocaman'ın taktiğini tuttuğunu gösteriyor.

Türk Gibi Güçlü


İsviçre'nin; Galler ve Karadağ ile oynayacağı iki maç için milli takım kampına katılan Reto Ziegler, Türkiye'deki yaşantısı ve Fenerbahçe hakkında konuştu.

Türkiye'ye geldikten hemen sonra, ne kadar doğru bir karar verdiğini anladığını söyleyen İsviçreli oyuncu için La Matine gazetesi, 'Reto Ziegler Türk gibi güçlü' başlığını kullandı.

Ziegler, "Benim yerim burasıymış. Bu kulüpte uzun yıllar oynayıp, arkadaşlarımla birlikte büyük başarıların altına imza atmak istiyorum" derken konuşmasını şöyle sürdürdü: "Takım arkadaşlarımla Türkçe'nin dışında, İngilizce ve Fransızca konuşarak anlaşıyoruz. Üç tercüman arkadaşımız da sürekli bizlerle beraber ve lisan konusunda sorun yaşamıyoruz. Şu ana kadar ligde iyi bir performans sergiledik ve hocam Aykut Kocaman ile aram çok iyi. İstanbul'da adeta küçük bir cennetteyim."
'Anadolu yakası daha sessiz'
Boğaz'ın ikiye böldüğü İstanbul'un harika bir şehir olduğunu söyleyen Reto Ziegler, Anadolu yakasında oturduğunu ve kendisinin oturduğu bölgenin, İstanbul'un Avrupa yakasına oranla daha sessiz ve sakin olduğunu söyleyerek açıklamalarını noktaladı.
Futbol Futbol