Pages

16 Aralık 2011 Cuma

Antrenman Öncesi Toplantı AykutKOCAMAN:"Emre'nin özrünü kabul ettim"

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde yapılan çalışma öncesinde teknik heyet ve futbolcular bir araya gelirken, teknik direktör Aykut Kocaman, milli futbolcu Emre Belözoğlu ve takım kaptanı Alex'in yaptığı konuşmalar medya mensuplarıyla paylaşıldı.


Toplantıda öncelikle Bursaspor maçında oynanan futbol nedeniyle Aykut Kocaman'ın oyunculara teşekkür ederek, ''Maçta oynayan oynamayan herkesi yürekten tebrik ediyorum. Galatasaray maçından sonraki böylesine kritik bir maçta bu kadar iyi oynamak, sezonun en iyi oyununu oynamak, bu takımın kalitesine uygun bir davranıştı'' dediği belirtildi.

Kocaman'ın Emre Belözoğlu'yla aralarında geçen tartışmayla ilgili olarak ise, ''12 yıllık antrenörüm. İçim dışım bir. Hayatımda ilk defa bir oyuncuyla karşı karşıya geldim. Bir daha da böyle bir şey yaşayacağımı tahmin etmiyorum. Emre ile konuştuk. Özür diledi. Özür dilemek bir erdemdir. Hepinizin adına kabul ettim. Ancak bir daha asla böyle bir şey yaşanmayacak. Bu olay benim için kapanmıştır. Galibiyet sevincini kursağınızda bıraktığımız için ben de sizlerden özür diliyorum'' ifadelerini kullandığı kaydedildi.

Emre: Hakkınızı helal edin
Aykut Kocaman ile yaşadığı tartışma nedeniyle kadro dışı kalmaktan son anda kurtulan Emre Belözoğlu'nun takım arkadaşlarına yönelik konuşmasında, şu ifadeleri kullandığı aktarıldı:

''Olayın sıcaklığıyla çok yanlış bir tepki verdim. Böyle bir tepki vermek, takım içinde böyle bir ortam oluşturmak benim haddim değildi. Bundan dolayı herkesten özür diliyorum. Hocamdan da özür diledim. Bundan sonra sıkıntı yaratan, sorun yaratan kişi ben olmayacağım. Geçen sezon hep birlikte bir yürek ortaya koyduk. Onu elimizden almaya çalıştılar. Birlik olduk, buna karşı direndik, direnmeye de devam edeceğiz. Bir kez daha hocamdan, teknik heyetten, futbolcu arkadaşlarımdan, malzemecilerden, masörlerden, tüm ekipten ve bu olaya şahit olan büyüklerimden özür diliyorum. Hakkınızı helal edin. Yaptığımın farkındayım hocam. Günü kurtarmak için özür dilemiyorum. Bundan sonra da arkadaşlarıma saha içinde ve saha dışında yardımcı olabilmek için elimden ne gelirse yapacağım.''

Alex: Bunları unutmamız lazım
Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Alex de Souza'nın ise, saha içinde olan şeyleri saha içinde bırakmaları gerektiğini kaydederek, ''Bence bu olayda bir iletişim kopukluğu oldu. Maçın tansiyonuyla oldu. Ben de bu tip şeyler yaşadım. Bunları unutmamız lazım. Futbolun doğasında böyle şeyler olur. Bu olayları saha içinde öldürelim, saha dışına taşımayalım'' dediği belirtildi.

Toplantının alkışlarla sonlandığı açıklandı.

Alex'in de olumlu referans verdiği 30 yaşındaki Sambacı, Antalya maçının ardından İstanbul'a getirilecek.

Çalkantılı günler geçiren Fenerbahçe’de bir taraftan da hızla ikinci yarının planlaması yapılıyor. Uzun bir süredir santrfor arayan sarı lacivertliler ilk olarak Santos takımından Borges ile görüştü. Bu oyuncu ile şartlar uyuşmayınca rota yine Brezilya’ya çevrildi. Bu sefer Vasco Da Gama’nın tecrübeli golcüsü Alecsandro takibe alındı. Güçlü fiziği, çabukluğu ve gol vuruşlarındaki becerisi nedeniyle aranan kriterlere uyan tek isim olarak belirlenen 30 yaşındaki yıldız için yapılan görüşmeler tamamlandı.


3 YILLIK İMZA
Hürriyet gazetesinin haberine göre; F.Bahçe’deki Brezilyalılar Alex, Cristian ve Bilica’nın da yakından tanıdığı sambacı adına bu oyunculardan da olumlu görüş alınınca transfer bitirildi. Futbolcu, menajerleri ve kulübü ile varılan anlaşma sonrası 3 yıllık sözleşme yapılacak. Kulübüne 1 milyon Euro bonservis bedeli verilecek olan Alecsandro yıllık 1,5 milyon Euro alacak.

ÖZDEMİR'İN HEDİYESİ
Sarı lacivertlilerin yeni golcüsünün bonservis bedeli ve ilk yıl alacağı ücretle birlikte toplam 2,5 milyon Euro’luk maliyeti Baskan Vekili Nihat Ozdemir tarafından karşılanacak. Özdemir böylece, geçtiğimiz hafta Aykut Kocaman ile yaptığı görüşmede verdiği sözü de yerine getirmiş olacak. Kesin anlaşmaya varılan Alecsandro, Trabzon ve Antalya maçlarının ardından İstanbul’a getirilecek. Öte yandan orta sahaya da takviye planlayan Kocaman, G.Birliği’nde oynayan 1991 doğumlu ümit milli Soner Aydoğdu’nun transferini istedi.

Alecsandro kimdir?
- Tam adı: Alecsandro Barbosa Felisbino
- Doğum tarihi: 04.02.1981
- Yaş: 30
- Boy: 1.83
- Ülkesi: Brezilya
- Takımı: Vasco Da Gama
- Pozisyon: Forvet-Santrfor
- Oynadığı takımlar: Vitoria, Sport, Ponte Preta, Cruzeiro, S.Lizbon, Al-Wahda, Internacional, Vasco Da Gama
Futbol Futbol
Bloglar
mobilya kulübü